چطور در اینشات حجم فیلم را کم کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، ضبط و تولید ویدیو به امری رایج تبدیل شده است. با این حال، یکی از چالش‌ هایی که کاربران با آن مواجه هستند، حجم بالای ویدیوهای ضبط شده است. این حجم بالا می‌ تواند باعث مشکلاتی مانند کند شدن سرعت اینترنت، افزایش هزینه‌ های اشتراک‌ گذاری و کاهش کیفیت ویدیو شود. در این مقاله، به آموزش روش کاهش حجم ویدیو با استفاده از برنامه اینشات می‌ پردازیم. اینشات یکی از محبوب‌ ترین برنامه‌ های ویرایش ویدیو برای گوشی‌ های هوشمند است که امکانات متعددی را برای کاربران فراهم می‌کند. یکی از این امکانات، کاهش حجم ویدیو بدون کاهش کیفیت است. برای مثال فرض کنید شما یک ویدیو 10 دقیقه‌ ای با کیفیت Full HD ضبط کرده‌ اید. حجم این ویدیو حدود 1 گیگابایت است. اگر بخواهید این ویدیو را در شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام یا یوتیوب به اشتراک بگذارید، با مشکل مواجه می‌ شوید. زیرا این شبکه‌ ها محدودیت حجمی برای ویدیو های ارسالی دارند. برای حل این مشکل، می‌ توانید از روش‌های مختلفی برای کاهش حجم ویدیو استفاده کنید. یکی از این روش‌ ها، استفاده از برنامه اینشات است. در ادامه، نحوه کاهش حجم ویدیو با اینشات را آموزش خواهیم داد.

آموزش تصویری کم کردن حجم ویدیو با اینشات

برای شروع کار ابتدا باید ویدیو مورد نظرتان که قصد دارید آن را کم حجم کنید در برنامه اینشات باز کنید ممکن است شما یک ویدیو آماده داشته باشید و قصد داشته باشید حجم آن را کم کنید همچنین ممکن است در حال ویرایش و تدوین ویدیو باشید که تفاوتی ندارد بعد از اتمام کار زمانی که قصد دارید از ویدیو خروجی بگیرید همانند تصویر زیر روی گزینه Save و در اینشات فارسی روی ذخیره بزنید.

آموزش تصویری کم کردن حجم ویدیو با اینشات

بعد از انجام این مرحله و کلیک کردن روی گزینه save کادری همانند تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد در این مرحله سعی کنید در frame rate ویدیو تغییری ایجاد نکنید تنها از بخش quality و در اینشات فارسی وضوح می توانید حجم ویدیو را کم کنید همانطور که در تصویر پایین می بینید ویدیو ما در حال حاضر 25 مگابایت است که با تغییر کیفیت میتوانیم حجم ان را کم کنیم البته توصیه میکنیم نهایتا از کیفیت 720 استفاده کنید.

آموزش روش کاهش حجم ویدیو با استفاده از برنامه اینشات

در انتها می توانید بعد از تنظیمات مربوط حجم ویدیو را در قسمت مشخص شده که تخمین زده است مشاهده نموده و از ویدیو خروجی بگیرید امیدواریم از این مقاله از وب سایت چگونگی استفاده کرده باشید.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
سفيد كردن پس زمينه عکس در اینشات

سفيد كردن پس زمينه عکس در اینشات

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به شما نحوه سفید کردن پشت عکس با اینشات را آموزش دهیم تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با عنوان سفيد كردن پس زمينه عکس در اینشات با ما همراه باشید.

۴ هفته پیش

65

گذاشتن عکس روی عکس در اینشات

گذاشتن عکس روی عکس در اینشات

در این مقاله از وب سایت چگونگی به نحوه قرار دادن عکس روی عکس در اینشات به صورت تصویری و کامل پرداخته ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

1037

چگونه با اینشات آهنگ را برش دهیم؟

چگونه با اینشات آهنگ را برش دهیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم نحوه برش دادن اهنگ با اینشات را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

3 ماه پیش

2394

چگونه در اینشات روی فیلم متن بنویسیم؟

چگونه در اینشات روی فیلم متن بنویسیم؟

یکی از محبوب‌ ترین برنامه‌های ادیت ویدیو برای اندروید و iOS، برنامه اینشات است. این برنامه دارای امکانات متنوعی برای ویرایش ویدیو است، از جمله امکان افزودن متن. در این مقاله، به آموزش نحوه افزودن متن به ویدیو با استفاده از برنامه اینشات خواهیم پرداخت

4 ماه پیش

2337

چگونه با اینشات ویدیو را برعکس کنیم؟

چگونه با اینشات ویدیو را برعکس کنیم؟

در این ویدیوی آموزشی از وب سایت چگونگی به نحوه معکوس و Reverse کردن ویدیو در نرم افزار اینشات و یا همان بر عکس کردن ویدیو پرداخته ایم و به راحتی با چند حرکت می توانیم ویدیو را برعکس کنیم، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

4 ماه پیش

1646

 چگونه با اینشات پس زمینه فیلم را عوض کنیم؟

چگونه با اینشات پس زمینه فیلم را عوض کنیم؟

یکی از سوالات مهم شما در زمینه اینشات این است که چطور میتوانیم پس زمینه ویدیو را با اینشات عوض کنیم و یا چگونه پس زمینه فیلم را با گوشی سبز کنیم در این مقاله از وب سایت چگونگی به صورت کامل به پاسخ این سوال پرداخته ایم.

5 ماه پیش

2364

چطور با اینشات کلیپ سه تایی درست کنیم؟

چطور با اینشات کلیپ سه تایی درست کنیم؟

در این مقاله آموزشی از وب سایت چگونگی به شما نحوه ساخت کلیپ سه تایی با اینشات را آموزش می دهیم برای قرار دادن سه ویدیو در یک قاب با اینشات این مقاله را تا انتها مطالعه کنید

5 ماه پیش

10134

آموزش حذف نوشته از روی ویدیو با اینشات

آموزش حذف نوشته از روی ویدیو با اینشات

با استفاده از روشی که در این مقاله آموزش میدهیم، می توانید با برنامه اینشات به راحتی لوگو و نوشته را از روی ویدیوهای خود حذف کنید. این کار به شما کمک می کند تا ویدیوهای خود را حرفه ای تر و جذاب تر کنید.

6 ماه پیش

1201

چگونه در اینشات سرعت فیلم را بالا ببریم؟

چگونه در اینشات سرعت فیلم را بالا ببریم؟

افزایش سرعت فیلم باعث می شود که ویدیو سریعتر به نظر برسد، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به نحوه افزایش سرعت ویدیو با اینشات بپردازیم تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید

6 ماه پیش

2443