چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

یکی از دغدغه های افرادی که در حال طراحی با فتوشاپ و یا مشغول به آموزش و یادگیری فتوشاپ هستند برای آن ها ایجاد می شود مشکل انگلیسی بودن اعداد در فتوشاپ است برای مثال فرض کنید قرار است طرحی را طراحی کنید که نیاز است اعداد را در آن به صورت فارسی تایپ کنید، به طور پیش فرض تنظیمات فتوشاپ بر روی انگلیسی است به همین منظور نیاز است که تنظیماتی را جهت فارسی کردن اعداد در فتوشاپ انجام دهید ما در این بخش از وبلاگ چگونگی قصد داریم آموزش فارسی کردن اعداد در فتوشاپ را به شما بیاموزیم با ما همراه باشید. در واقع مشکل شما  از فعال و غیرفعال بودن middle eastern features نشات میگیرد ما در آموزش های قبلی وب سایت چگونگی به حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ پرداخته ایم که از روش های مشابه استفاده شده است برای حل مشکل فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ نیز به سراغ همین گزینه میرویم.

همچنین بخوانید: چگونگی کشیدن فلش در فتوشاپ

حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ما متن فتوشاپ 2022 را تایپ کرده ایم اما عدد 2022 به صورت انگلیسی تایپ شده است برای تغییر به سراغ منو type رفته و گزینه language options را طبق تصویر زیر انتخاب میکنیم در بین گزینه هایی که نمایش داده شده است همچون تصویر تیک گزینه middle eastern features را فعال نمایید. توجه داشته باشید در صورت غیر فعال بودن این گزینه امکان فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ میسر نخواهد بود.

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

بعد از انجام این مرحله به سراغ بخش کاراکتر می روید اگر این گزینه برای شما فعال نیست از منو window گزینه character را فعال نمایید و روی ان کلیک کرده و در منوی ظاهر شده به سراغ Digits بروید در این بخش زبان نوشتاری اعداد در فتوشاپ مشخص شده است همانطور که مشاهده میکنید شامل سه گزینه Arabic،  Farsi ،  Hindi می شود که می توانید آن را روی Farsi یا Hindi تنظیم نمایید. ​

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

حال دوباره کافی است متن مورد نظر خود را تایپ نمایید مشاهده میکنید که تایپ عدد از انگلیسی به فارسی تغییر کرده است برای نوشتن اعداد به انگلیسی هم تنها کافی است همین مراحل را انجام داده و در اخر در بخش Digits زبان مورد نظر را روی Arabic تنظیم نمایید.

سوالات متداول تایپ حروف و اعداد فارسی در فتوشاپ

چرا گزینه Middle Eastern Features خاموش است؟

شما به راحتی با مراجعه به بخش type در منوی window میتوانید این گزینه را فعال نمایید البته فعال کردن این گزینه از منوی Edit زیر منوی Preferences نیز امکان پذیر است و با استفاده از این قسمت می توانید قابلیت Middle Eastern Features را فعال  نمایید.

چگونه اعداد را در فتوشاپ انگلیسی تایپ کنیم؟

لازم به ذکر است که تنظیمات تایپ فتوشاپ به صورت پیش فرض روی نوشتار اعدا به صورت انگلیسی تنظیم شده است اما برای تغییر آن به راحتی می توانید از همین مقاله کمک گرفته و در انتها در بخش Digits گزینه LTR را انتخاب نمایید. برای حل این مشکل از مقاله " چگونگی انگلیسی یا فارسی کردن اعداد در فتوشاپ " کمک بگیرید.

چرا نقطه در فتوشاپ بر عکس تایپ می شود؟

برای حل این مشکل تنها کافی است جهت متن را تغییر دهید، زمانی که متن فارسی تایپ میکنیم در صورت چپ چین بودن محتوا و انتخاب نکردن جهت متن کاراکترهای مشابه نقطه و ... در ابتدای جمله قرار میگیرد، برای راهنمایی بیشتر می توانید از مقاله "چگونگی حل مشکل نقطه در فتوشاپ " کمک بگیرید.

امکان اضافه كردن فونت فارسی در فتوشاپ وجود دارد؟

بله شما به راحتی می توانید هر فونت فارسی که تمایل داشته باشید را به فتوشاپ خود اضافه نمایید برای اینکار و اضافه کردن فونت به فتوشاپ از مقاله " افزودن فونت به فتوشاپ " کمک بگیرید و برای فعال شدن فونت گاها نیاز است که فتوشاپ را مجدد راه اندازی نمایید، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد اگر راه دیگری برای مشکل فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ دارید کامنت بگذارید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

10 ساعت پیش

2

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

37

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

1 ماه پیش

95

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

1 ماه پیش

55

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

این مقاله با عنوان ابعاد مناسب برای چاپ بنر تسلیت باید چقدر باشد برای ان دسته از عزیزانی که به دنبال ابعاد مناسب برای طراحی بنر تسلیت هستند مناسب است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

89

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

تغییر سایز عکس یکی از رایج‌ ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می‌ شود. سایز عکس 16*21 یکی از سایزهای پرکاربرد برای چاپ عکس، آلبوم عکس و ... است. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سایز عکس خود را در فتوشاپ به 16*21 تغییر دهید و یا یک عکس با سایز 16*21 ایجاد نمایید.

1 ماه پیش

196

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید تا نحوه تبدیل فایل TIFF به JPG را با هم آموزش ببینیم،همچنین در این مقاله به برخی از سوالات متداول شما پاسخ داده شده است.

1 ماه پیش

154

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به طور کامل به نحوه کپی گرفتن از یک لایه در فتوشاپ خواهیم پرداخت و روش‌های مختلف انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

1 ماه پیش

107

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی راحت ترین روش برای رسم دایره در فتوشاپ را به شما توضیح خواهیم داد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

463

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

گاهی اوقات ممکن است پنل لایه ها به دلایل مختلف از دیدرس پنهان شود. برای مثال، ممکن است شما به اشتباه پنل لایه ها را بسته باشید یا ممکن است پنل لایه ها به صورت اتفاقی به یک گروه پنل منتقل شده باشد. در این مقاله به حل این مشکل پرداخته ایم.

2 ماه پیش

154