چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

یکی از دغدغه های افرادی که در حال طراحی با فتوشاپ و یا مشغول به آموزش و یادگیری فتوشاپ هستند برای آن ها ایجاد می شود مشکل انگلیسی بودن اعداد در فتوشاپ است برای مثال فرض کنید قرار است طرحی را طراحی کنید که نیاز است اعداد را در آن به صورت فارسی تایپ کنید، به طور پیش فرض تنظیمات فتوشاپ بر روی انگلیسی است به همین منظور نیاز است که تنظیماتی را جهت فارسی کردن اعداد در فتوشاپ انجام دهید ما در این بخش از وبلاگ چگونگی قصد داریم آموزش فارسی کردن اعداد در فتوشاپ را به شما بیاموزیم با ما همراه باشید. در واقع مشکل شما  از فعال و غیرفعال بودن middle eastern features نشات میگیرد ما در آموزش های قبلی وب سایت چگونگی به حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ پرداخته ایم که از روش های مشابه استفاده شده است برای حل مشکل فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ نیز به سراغ همین گزینه میرویم.

همچنین بخوانید: چگونگی کشیدن فلش در فتوشاپ

حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ما متن فتوشاپ 2022 را تایپ کرده ایم اما عدد 2022 به صورت انگلیسی تایپ شده است برای تغییر به سراغ منو type رفته و گزینه language options را طبق تصویر زیر انتخاب میکنیم در بین گزینه هایی که نمایش داده شده است همچون تصویر تیک گزینه middle eastern features را فعال نمایید. توجه داشته باشید در صورت غیر فعال بودن این گزینه امکان فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ میسر نخواهد بود.

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

بعد از انجام این مرحله به سراغ بخش کاراکتر می روید اگر این گزینه برای شما فعال نیست از منو window گزینه character را فعال نمایید و روی ان کلیک کرده و در منوی ظاهر شده به سراغ Digits بروید در این بخش زبان نوشتاری اعداد در فتوشاپ مشخص شده است همانطور که مشاهده میکنید شامل سه گزینه Arabic،  Farsi ،  Hindi می شود که می توانید آن را روی Farsi یا Hindi تنظیم نمایید. ​

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

حال دوباره کافی است متن مورد نظر خود را تایپ نمایید مشاهده میکنید که تایپ عدد از انگلیسی به فارسی تغییر کرده است برای نوشتن اعداد به انگلیسی هم تنها کافی است همین مراحل را انجام داده و در اخر در بخش Digits زبان مورد نظر را روی Arabic تنظیم نمایید.

سوالات متداول تایپ حروف و اعداد فارسی در فتوشاپ

چرا گزینه Middle Eastern Features خاموش است؟

شما به راحتی با مراجعه به بخش type در منوی window میتوانید این گزینه را فعال نمایید البته فعال کردن این گزینه از منوی Edit زیر منوی Preferences نیز امکان پذیر است و با استفاده از این قسمت می توانید قابلیت Middle Eastern Features را فعال  نمایید.

چگونه اعداد را در فتوشاپ انگلیسی تایپ کنیم؟

لازم به ذکر است که تنظیمات تایپ فتوشاپ به صورت پیش فرض روی نوشتار اعدا به صورت انگلیسی تنظیم شده است اما برای تغییر آن به راحتی می توانید از همین مقاله کمک گرفته و در انتها در بخش Digits گزینه LTR را انتخاب نمایید. برای حل این مشکل از مقاله " چگونگی انگلیسی یا فارسی کردن اعداد در فتوشاپ " کمک بگیرید.

چرا نقطه در فتوشاپ بر عکس تایپ می شود؟

برای حل این مشکل تنها کافی است جهت متن را تغییر دهید، زمانی که متن فارسی تایپ میکنیم در صورت چپ چین بودن محتوا و انتخاب نکردن جهت متن کاراکترهای مشابه نقطه و ... در ابتدای جمله قرار میگیرد، برای راهنمایی بیشتر می توانید از مقاله "چگونگی حل مشکل نقطه در فتوشاپ " کمک بگیرید.

امکان اضافه كردن فونت فارسی در فتوشاپ وجود دارد؟

بله شما به راحتی می توانید هر فونت فارسی که تمایل داشته باشید را به فتوشاپ خود اضافه نمایید برای اینکار و اضافه کردن فونت به فتوشاپ از مقاله " افزودن فونت به فتوشاپ " کمک بگیرید و برای فعال شدن فونت گاها نیاز است که فتوشاپ را مجدد راه اندازی نمایید، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد اگر راه دیگری برای مشکل فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ دارید کامنت بگذارید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

اگر با مشکل باز نشدن صفحه جدید در فتوشاپ مواجه هستید، مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید. ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به رفع مشکل باز نشدن سند جدید در فتوشاپ پرداخته ایم

1 روز پیش

8

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

ما در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ و همچنین در کنار آن چگونگی باز کردن قفل لایه ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

6 روز پیش

25

رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ

رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ

در این مقاله، به بررسی عوامل موثر در انتخاب رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ پرداخته شده است. همچنین، نکاتی برای تنظیم رزولوشن در فتوشاپ ارائه شده است.

۱ هفته پیش

26

علت مربع مربع شدن فونت در فتوشاپ چیست

علت مربع مربع شدن فونت در فتوشاپ چیست

در این وبلاگ آموزشی از وب سایت چگونگی به حل مشکل مربع مربع شدن فونت در نرم افزار فتوشاپ پرداخته ایم اگر شما هم با این مشکل در فتوشاپ روبرو شده اید با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

68

چگونگی چرخاندن تصاویر در فتوشاپ

چگونگی چرخاندن تصاویر در فتوشاپ

در این مقاله از وب سایت چگونگی به نحوه چرخش تصاویر در فتوشاپ پرداخته ایم برای اینکه بتوانید تصاویر مورد نظرتان را با زاویه دلخواه در فتوشاپ بچرخانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

1 ماه پیش

54

چگونگی تبدیل rgb به cmyk در فتوشاپ

چگونگی تبدیل rgb به cmyk در فتوشاپ

در این مطلب از وب سایت چگونگی به نحوه تبدیل تصاویر rgb به cmyk و همچنین تبدیل cmyk به rgb در فتوشاپ پرداخته ایم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

84

چگونگی کشیدن فلش در فتوشاپ

چگونگی کشیدن فلش در فتوشاپ

برای کشیدن فلش و یا استفاده از فلش آماده در فتوشاپ می توانید از ابزار های مختلفی استفاده کنید، در این مقاله از وب سایت چگونگی، به شما نحوه کشیدن فلش در فتوشاپ را آموزش خواهیم داد تا انتهای بلاگ با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

485

چگونگی نصب و کرک فتوشاپ 2022

چگونگی نصب و کرک فتوشاپ 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی، قصد داریم به آموزش نصب و فعال ‌سازی فتوشاپ 2022 و نحوه کرک فتوشاپ بپردازیم.اگر شما هم قصد دارید یک ابزار حرفه‌ ای ویرایش تصویر را روی کامپیوتر خود داشته باشید، با ما همراه باشید و نحوه نصب و فعال‌ سازی فتوشاپ را بیاموزید.

2 ماه پیش

452

چگونگی حذف فتوشاپ در ویندوز 7، 8 و 10

چگونگی حذف فتوشاپ در ویندوز 7، 8 و 10

در این موزش از وب سایت چگونگی قصد داریم نحوه حذف فتوشاپ در ویندوزهای 7، 8 و 10 را به صورت کامل به همراه ویدیو به شما آموزش دهیم برای حذف فتوشاپ از کامپیوتر حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

384

چگونگی نمایش خطوط راهنما در فتوشاپ

چگونگی نمایش خطوط راهنما در فتوشاپ

خطوط راهنما (Guides) در فتوشاپ ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی و با دقت بیشتری تصاویر خود را ویرایش کنید. در این مقاله، به بررسی کاربرد خطوط راهنما در فتوشاپ می‌پردازیم.

2 ماه پیش

117