چگونگی رفع مشکل نقطه در فتوشاپ


 گاها برای شما هم پیش امده است که در حال انجام کاری با فتوشاپ هستید و به مشکلی بر میخوردید معمولا تمامی مشکلاتی که در نرم افزار فتوشاپ پیش می آیند قابل حل شدن بوده و نگرانی ندارند ، در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به چگونگی رفع مشکل نقطه در فتوشاپ بپردازیم تا بتوانید بدون هر گونه مشکلی به طراحی خود در فتوشاپ ادامه دهید، ممکن است زمانی که با فتوشاپ کار میکنید به این مشکل برخورده باشید که چرا زمانی که بعد از یک جمله در تایپ فتوشاپ نقطه میگذارید برعکس تایپ می شود و جابه جا می شود برای جواب این سوال تا انتهای بلاگ با ما همراه باشید

همچنین بخوانید: نحوه ایجاد عکس 4*3 در فتوشاپ

چرا نقطه در فتوشاپ برعکس تایپ می شود؟

گاها در زمان تایپ علائم نگارشی مثل علامت تعجب، نقطه و ... در فتوشاپ در انتهای جمله متوجه می شوید که علائم در جایگاه صحیح خود یعنی انتهای جمله قرار نمیگیرد برای مثال ممکن است شما شروع به تایپ جمله ای در فتوشاپ نمایید و در انتهای جمله نقطه بگذارید اما این نقطه به جای اینکه در انتهای متن نمایش داده شود به ابتدای جمله منتقل شود، این مشکل هم دقیقا مشابه مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ است و با استفاده از همان روش می توانید مشکل برعکس نوشتن نقطه در فتوشاپ را حل کنید. برای حل این مشکل باید ابتدا همطبق تصویر زیر از پنل سمت راست فتوشاپ وارد قسمت character و بعد بخش paragraph شوید در صورتی که این بخش را در پنل کنار فتوشاپ خود ندارید از نوار بالای فتوشاپ بخش window تیک گزینه paragraph را بزنید حال از پنل کنار سایت می توانید این تنظیمات را بررسی کنید.

چرا نقطه در فتوشاپ برعکس تایپ می شود؟

بعدا از انجام این مرحله برای حل این مشکل در فتوشاپ وقتی پنجره جدیدی همچون تصویر زیر برای شما نمایش داده شد طبق تصویر روی گزینه مشخص شده ( right to left paragraph direction) بزنید حال اگر انتهای جمله نقطه بگذارید دقیقا در انتهای جمله قرار میگیرد دقت کنید که منظور از دکمه راست به چپ دکمه راست چین نیست، با دکمه راست چین تنها نوشتن جملات را از سمت راست به چپ آغار می شود، اما دکمه راست به چپ باعث می شود ساختار جملات به صورت راست به چپ شوند که در جایگذاری صحیح علائم نگارشی مهم است.

جا به جایی نقطه در فتوشاپ

همچنین بخوانید: چرا در فتوشاپ متن تار می شود؟

جا به جایی نقطه در فتوشاپ

مشکل جا به جایی نقطه در فتوشاپ یکی از مشکلات رایجی است که برای همه در هنگام یادگیری فتوشاپ زمانی که شروع به تایپ می کنند ممکن است پیش بیاید با انجام راه حل بالا تنها می توانید در مدت زمان کوتاهی این مشکل را حل کنید همچنین اگر شما راه های دیگری برای انجام این کار می دانید در زیر این بلاگ برای ما کامنت بگذارید امیدواریم از این مقاله در وب سایت چگونگی استفاده کرده باشید.

همچنین بخوانید:  چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که چطور میتوانیم دور متنمان کادر بکشیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

4 روز پیش

21

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم بهترین راه یادگیری فتوشاپ را به شما معرفی نماییم. اگر به دنبال یادگیری کامل فتوشاپ هستید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

43

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

1 ماه پیش

72

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

69

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

1 ماه پیش

68

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

257

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

2 ماه پیش

148

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

2 ماه پیش

212

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

252

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

2 ماه پیش

97