چگونگی رفع مشکل نقطه در فتوشاپ


 گاها برای شما هم پیش امده است که در حال انجام کاری با فتوشاپ هستید و به مشکلی بر میخوردید معمولا تمامی مشکلاتی که در نرم افزار فتوشاپ پیش می آیند قابل حل شدن بوده و نگرانی ندارند ، در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به چگونگی رفع مشکل نقطه در فتوشاپ بپردازیم تا بتوانید بدون هر گونه مشکلی به طراحی خود در فتوشاپ ادامه دهید، ممکن است زمانی که با فتوشاپ کار میکنید به این مشکل برخورده باشید که چرا زمانی که بعد از یک جمله در تایپ فتوشاپ نقطه میگذارید برعکس تایپ می شود و جابه جا می شود برای جواب این سوال تا انتهای بلاگ با ما همراه باشید

همچنین بخوانید: نحوه ایجاد عکس 4*3 در فتوشاپ

چرا نقطه در فتوشاپ برعکس تایپ می شود؟

گاها در زمان تایپ علائم نگارشی مثل علامت تعجب، نقطه و ... در فتوشاپ در انتهای جمله متوجه می شوید که علائم در جایگاه صحیح خود یعنی انتهای جمله قرار نمیگیرد برای مثال ممکن است شما شروع به تایپ جمله ای در فتوشاپ نمایید و در انتهای جمله نقطه بگذارید اما این نقطه به جای اینکه در انتهای متن نمایش داده شود به ابتدای جمله منتقل شود، این مشکل هم دقیقا مشابه مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ است و با استفاده از همان روش می توانید مشکل برعکس نوشتن نقطه در فتوشاپ را حل کنید. برای حل این مشکل باید ابتدا همطبق تصویر زیر از پنل سمت راست فتوشاپ وارد قسمت character و بعد بخش paragraph شوید در صورتی که این بخش را در پنل کنار فتوشاپ خود ندارید از نوار بالای فتوشاپ بخش window تیک گزینه paragraph را بزنید حال از پنل کنار سایت می توانید این تنظیمات را بررسی کنید.

چرا نقطه در فتوشاپ برعکس تایپ می شود؟

بعدا از انجام این مرحله برای حل این مشکل در فتوشاپ وقتی پنجره جدیدی همچون تصویر زیر برای شما نمایش داده شد طبق تصویر روی گزینه مشخص شده ( right to left paragraph direction) بزنید حال اگر انتهای جمله نقطه بگذارید دقیقا در انتهای جمله قرار میگیرد دقت کنید که منظور از دکمه راست به چپ دکمه راست چین نیست، با دکمه راست چین تنها نوشتن جملات را از سمت راست به چپ آغار می شود، اما دکمه راست به چپ باعث می شود ساختار جملات به صورت راست به چپ شوند که در جایگذاری صحیح علائم نگارشی مهم است.

جا به جایی نقطه در فتوشاپ

جا به جایی نقطه در فتوشاپ

مشکل جا به جایی نقطه در فتوشاپ یکی از مشکلات رایجی است که برای همه در هنگام یادگیری فتوشاپ زمانی که شروع به تایپ می کنند ممکن است پیش بیاید با انجام راه حل بالا تنها می توانید در مدت زمان کوتاهی این مشکل را حل کنید همچنین اگر شما راه های دیگری برای انجام این کار می دانید در زیر این بلاگ برای ما کامنت بگذارید امیدواریم از این مقاله در وب سایت چگونگی استفاده کرده باشید.

همچنین بخوانید:  چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

اگر با مشکل باز نشدن صفحه جدید در فتوشاپ مواجه هستید، مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید. ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به رفع مشکل باز نشدن سند جدید در فتوشاپ پرداخته ایم

1 روز پیش

8

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

ما در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ و همچنین در کنار آن چگونگی باز کردن قفل لایه ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

6 روز پیش

26

رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ

رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ

در این مقاله، به بررسی عوامل موثر در انتخاب رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ پرداخته شده است. همچنین، نکاتی برای تنظیم رزولوشن در فتوشاپ ارائه شده است.

۱ هفته پیش

26

علت مربع مربع شدن فونت در فتوشاپ چیست

علت مربع مربع شدن فونت در فتوشاپ چیست

در این وبلاگ آموزشی از وب سایت چگونگی به حل مشکل مربع مربع شدن فونت در نرم افزار فتوشاپ پرداخته ایم اگر شما هم با این مشکل در فتوشاپ روبرو شده اید با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

69

چگونگی چرخاندن تصاویر در فتوشاپ

چگونگی چرخاندن تصاویر در فتوشاپ

در این مقاله از وب سایت چگونگی به نحوه چرخش تصاویر در فتوشاپ پرداخته ایم برای اینکه بتوانید تصاویر مورد نظرتان را با زاویه دلخواه در فتوشاپ بچرخانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

1 ماه پیش

55

چگونگی تبدیل rgb به cmyk در فتوشاپ

چگونگی تبدیل rgb به cmyk در فتوشاپ

در این مطلب از وب سایت چگونگی به نحوه تبدیل تصاویر rgb به cmyk و همچنین تبدیل cmyk به rgb در فتوشاپ پرداخته ایم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

85

چگونگی کشیدن فلش در فتوشاپ

چگونگی کشیدن فلش در فتوشاپ

برای کشیدن فلش و یا استفاده از فلش آماده در فتوشاپ می توانید از ابزار های مختلفی استفاده کنید، در این مقاله از وب سایت چگونگی، به شما نحوه کشیدن فلش در فتوشاپ را آموزش خواهیم داد تا انتهای بلاگ با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

486

چگونگی نصب و کرک فتوشاپ 2022

چگونگی نصب و کرک فتوشاپ 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی، قصد داریم به آموزش نصب و فعال ‌سازی فتوشاپ 2022 و نحوه کرک فتوشاپ بپردازیم.اگر شما هم قصد دارید یک ابزار حرفه‌ ای ویرایش تصویر را روی کامپیوتر خود داشته باشید، با ما همراه باشید و نحوه نصب و فعال‌ سازی فتوشاپ را بیاموزید.

2 ماه پیش

454

چگونگی حذف فتوشاپ در ویندوز 7، 8 و 10

چگونگی حذف فتوشاپ در ویندوز 7، 8 و 10

در این موزش از وب سایت چگونگی قصد داریم نحوه حذف فتوشاپ در ویندوزهای 7، 8 و 10 را به صورت کامل به همراه ویدیو به شما آموزش دهیم برای حذف فتوشاپ از کامپیوتر حتما تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

385

چگونگی نمایش خطوط راهنما در فتوشاپ

چگونگی نمایش خطوط راهنما در فتوشاپ

خطوط راهنما (Guides) در فتوشاپ ابزاری است که به شما کمک می‌کند تا به راحتی و با دقت بیشتری تصاویر خود را ویرایش کنید. در این مقاله، به بررسی کاربرد خطوط راهنما در فتوشاپ می‌پردازیم.

2 ماه پیش

118