چگونگی رفع مشکل نقطه در فتوشاپ


 گاها برای شما هم پیش امده است که در حال انجام کاری با فتوشاپ هستید و به مشکلی بر میخوردید معمولا تمامی مشکلاتی که در نرم افزار فتوشاپ پیش می آیند قابل حل شدن بوده و نگرانی ندارند ، در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به چگونگی رفع مشکل نقطه در فتوشاپ بپردازیم تا بتوانید بدون هر گونه مشکلی به طراحی خود در فتوشاپ ادامه دهید، ممکن است زمانی که با فتوشاپ کار میکنید به این مشکل برخورده باشید که چرا زمانی که بعد از یک جمله در تایپ فتوشاپ نقطه میگذارید برعکس تایپ می شود و جابه جا می شود برای جواب این سوال تا انتهای بلاگ با ما همراه باشید

همچنین بخوانید: نحوه ایجاد عکس 4*3 در فتوشاپ

چرا نقطه در فتوشاپ برعکس تایپ می شود؟

گاها در زمان تایپ علائم نگارشی مثل علامت تعجب، نقطه و ... در فتوشاپ در انتهای جمله متوجه می شوید که علائم در جایگاه صحیح خود یعنی انتهای جمله قرار نمیگیرد برای مثال ممکن است شما شروع به تایپ جمله ای در فتوشاپ نمایید و در انتهای جمله نقطه بگذارید اما این نقطه به جای اینکه در انتهای متن نمایش داده شود به ابتدای جمله منتقل شود، این مشکل هم دقیقا مشابه مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ است و با استفاده از همان روش می توانید مشکل برعکس نوشتن نقطه در فتوشاپ را حل کنید. برای حل این مشکل باید ابتدا همطبق تصویر زیر از پنل سمت راست فتوشاپ وارد قسمت character و بعد بخش paragraph شوید در صورتی که این بخش را در پنل کنار فتوشاپ خود ندارید از نوار بالای فتوشاپ بخش window تیک گزینه paragraph را بزنید حال از پنل کنار سایت می توانید این تنظیمات را بررسی کنید.

چرا نقطه در فتوشاپ برعکس تایپ می شود؟

بعدا از انجام این مرحله برای حل این مشکل در فتوشاپ وقتی پنجره جدیدی همچون تصویر زیر برای شما نمایش داده شد طبق تصویر روی گزینه مشخص شده ( right to left paragraph direction) بزنید حال اگر انتهای جمله نقطه بگذارید دقیقا در انتهای جمله قرار میگیرد دقت کنید که منظور از دکمه راست به چپ دکمه راست چین نیست، با دکمه راست چین تنها نوشتن جملات را از سمت راست به چپ آغار می شود، اما دکمه راست به چپ باعث می شود ساختار جملات به صورت راست به چپ شوند که در جایگذاری صحیح علائم نگارشی مهم است.

جا به جایی نقطه در فتوشاپ

همچنین بخوانید: چرا در فتوشاپ متن تار می شود؟

جا به جایی نقطه در فتوشاپ

مشکل جا به جایی نقطه در فتوشاپ یکی از مشکلات رایجی است که برای همه در هنگام یادگیری فتوشاپ زمانی که شروع به تایپ می کنند ممکن است پیش بیاید با انجام راه حل بالا تنها می توانید در مدت زمان کوتاهی این مشکل را حل کنید همچنین اگر شما راه های دیگری برای انجام این کار می دانید در زیر این بلاگ برای ما کامنت بگذارید امیدواریم از این مقاله در وب سایت چگونگی استفاده کرده باشید.

همچنین بخوانید:  چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

12 ساعت پیش

3

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

39

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

1 ماه پیش

96

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

1 ماه پیش

56

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

این مقاله با عنوان ابعاد مناسب برای چاپ بنر تسلیت باید چقدر باشد برای ان دسته از عزیزانی که به دنبال ابعاد مناسب برای طراحی بنر تسلیت هستند مناسب است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

91

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

تغییر سایز عکس یکی از رایج‌ ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می‌ شود. سایز عکس 16*21 یکی از سایزهای پرکاربرد برای چاپ عکس، آلبوم عکس و ... است. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سایز عکس خود را در فتوشاپ به 16*21 تغییر دهید و یا یک عکس با سایز 16*21 ایجاد نمایید.

1 ماه پیش

196

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید تا نحوه تبدیل فایل TIFF به JPG را با هم آموزش ببینیم،همچنین در این مقاله به برخی از سوالات متداول شما پاسخ داده شده است.

1 ماه پیش

156

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به طور کامل به نحوه کپی گرفتن از یک لایه در فتوشاپ خواهیم پرداخت و روش‌های مختلف انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

1 ماه پیش

107

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی راحت ترین روش برای رسم دایره در فتوشاپ را به شما توضیح خواهیم داد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

464

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

گاهی اوقات ممکن است پنل لایه ها به دلایل مختلف از دیدرس پنهان شود. برای مثال، ممکن است شما به اشتباه پنل لایه ها را بسته باشید یا ممکن است پنل لایه ها به صورت اتفاقی به یک گروه پنل منتقل شده باشد. در این مقاله به حل این مشکل پرداخته ایم.

2 ماه پیش

154