رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ به تعداد پیکسل‌های موجود در هر اینچ از تصویر اشاره دارد. هرچه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد، تصویر جزئیات بیشتری خواهد داشت و کیفیت آن بالاتر خواهد بود. اما در عین حال، حجم فایل تصویر نیز افزایش می‌ یابد. رزولوشن را می‌ توان در دو جای مختلف در فتوشاپ پیدا کرد: 

همچنین بخوانید: چطور در فتوشاپ پست اسلایدی بسازیم؟

1. در منوی Image:

* به منوی Image در بالای صفحه بروید.
* روی گزینه Image Size کلیک کنید.
* با این کار پنجره Image Size باز می‌شود که در آن می‌توانید رزولوشن تصویر خود را تنظیم کنید.

رزولوشن در فتوشاپ

2. در نوار وضعیت:

در پایین صفحه فتوشاپ، نوار وضعیت را مشاهده می‌کنید.
در نوار وضعیت، عرض، ارتفاع و رزولوشن تصویر فعلی شما نمایش داده می‌ شود.
برای مثال، ممکن است چیزی شبیه به این را ببینید:

500 x 300 px @ 72 dpi
این به معنی این است که تصویر شما 500 پیکسل عرض و 300 پیکسل ارتفاع دارد و رزولوشن آن 72 نقطه در اینچ (dpi) است. هنگام تغییر رزولوشن تصویر، توجه داشته باشید که این کار ممکن است بر کیفیت تصویر شما تأثیر بگذارد. اگر رزولوشن را افزایش دهید، تصویر شما تارتر به نظر می‌ رسد. اگر رزولوشن را کاهش دهید، جزئیات تصویر را از دست خواهید داد. رزولوشن مناسب برای تصویر شما به نحوه استفاده از آن بستگی دارد برای اینکه متوجه رزولوشن مناسب برای چاپ بنر بشوید می توانید به صفحه " رزولوشن مناسب برای چاپ بنر " مراجعه کنید.

 

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

2 روز پیش

12

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

۱ هفته پیش

36

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

86

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

1 ماه پیش

90

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

120

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

141

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

1 ماه پیش

81

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

فتوشاپ، به عنوان محبوب‌ ترین نرم‌ افزار ویرایش عکس، از حافظه پنهان یا کش برای ذخیره‌سازی موقت داده‌ ها و تسریع عملکرد برنامه استفاده می‌کند. در این مقاله، به شما آموزش می ‌دهیم که چگونه کش فتوشاپ را  با دو روش مختلف پاک کنید.

2 ماه پیش

91

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

117

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

3 ماه پیش

245