چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

یکی از موارد مهمی که این روزها در فضاهای مجازی خصوصا اینستاگرام میبنیم است که بعضی از پست ها به صورت اسلایدی در این شبکه های اجتماعی منتشر می شود اما این پست ها چطور طراحی می شوند در این مقاله قرار است به صورت تصویری مراحل ساخت پست کاروسلی یا اسلایدی برای اینستاگرام با فتوشاپ رو بهتون یاد بدیم تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید.

آموزش تصویری ساخت پست اسلایدی برای اینستاگرام با فتوشاپ

  1. ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کنید. پس از باز شدن برنامه، با صفحه اصلی روبرو می‌شوید و باید روی دکمه file و بعد گزینه new کلیک کنید. همانند تصویر زیر که برای شما قرار گرفته است عمل نمایید.

ساخت پست اسلایدی با فتوشاپ

2. بعد از انجام این کار در پنجره ای همانند پنجره ای که در تصویر زیر میبینید، باید اندازه فایل مورد نظرتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که پست‌های اینستاگرام به صورت مربعی و با ابعاد 1080*1080 پیکسل هستند. بنابراین، به نسبت تعداد اسلایدهایی که می‌ خواهید پست شما داشته باشد، باید عرض (Width) را در 1080 ضرب کنید. برای مثال، اگر پست شما شامل 3 اسلاید باشد، باید 1080 را در 3 ضرب کنید که نتیجه 3240 می‌شود. در نتیجه: Width را 3240 و Height را 1080 تنظیم کنید.

ساخت پست اسلایدی با فتوشاپ

3. پس از وارد کردن ابعاد و کلیک روی دکمه Create، صفحه جدیدی باز می‌ شود. این صفحه، بر اساس تعداد اسلایدهایی که وارد کرده‌اید، یک تصویر یکپارچه برای شما ایجاد می‌کند. طراحی این تصویر به صورت یکپارچه ممکن است دشوار باشد، بنابراین برای جدا کردن اسلایدها و مشخص کردن موقعیت دقیق هر اسلاید، باید خطوط راهنما را فعال کنید.

چطور با فتوشاپ پست اسلایدی بسازم

پس از کلیک روی New Guide Layout، پنجره‌ای باز می‌شود که باید بر اساس تعداد اسلایدها، عدد مورد نظر را در قسمت Columns وارد کنید. به عنوان مثال، اگر پست شما شامل 3 اسلاید است، در قسمت Columns و زیرمنوی Number عدد 3 را وارد کنید. حالا که خطوط راهنما را دارید، می‌توانید پست خود را طراحی کنید.

پست اسلایدی با فتوشاپ

 پس از طراحی اسلاید های پست، نوبت به برش زدن عکس می‌رسد. برای برش زدن عکس، مراحل 1 تا 3 را مجدداً دنبال کنید و به راحتی عکس‌ ها را برش دهید. پس از برش زدن عکس، باید آن‌ها را از فتوشاپ خروجی بگیرید. برای این کار، مسیر زیر را دنبال کنید:

File >> Export >> Save For Web. پس از باز شدن پنجره، روی گزینه Save کلیک کنید و محل ذخیره کردن عکس‌ ها را در سیستم خود مشخص کنید و دوباره Save را بزنید. به این ترتیب، در پوشه‌ای که مشخص کرده‌اید، یک پوشه جدید ساخته می‌شود و عکس‌ها به صورت جدا شده و آماده برای آپلود در اینستاگرام در آنجا ذخیره می‌شوند. با این چند مرحله ساده، می‌توانید به راحتی پست کاروسلی یا اسلایدی برای اینستاگرام خود ایجاد کنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

2 روز پیش

12

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

33

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

86

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

1 ماه پیش

90

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

120

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

141

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

1 ماه پیش

81

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

فتوشاپ، به عنوان محبوب‌ ترین نرم‌ افزار ویرایش عکس، از حافظه پنهان یا کش برای ذخیره‌سازی موقت داده‌ ها و تسریع عملکرد برنامه استفاده می‌کند. در این مقاله، به شما آموزش می ‌دهیم که چگونه کش فتوشاپ را  با دو روش مختلف پاک کنید.

2 ماه پیش

91

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

117

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

3 ماه پیش

245