حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

در طراحی و چاپ پاکت ‌ها، خط برش و خط تا دو عامل بسیار مهم هستند که بر تاثیر و کیفیت نهایی چاپ تأثیر می ‌گذارند. خط برش در پاکت‌ ها معمولاً با ارتفاع ۷ میلیمتر برش می ‌خورد و برای حفظ زیبایی و دقت چاپ، لازم است تا از استفاده از پیام ‌ها یا طرح‌ های مهم مثل لوگو در فاصله خط برش خود داری کنید. همچنین، برای جلوگیری از خطا در خط تا، لازم است فاصله ۵ میلیمتری از خطوط تا برای ایجاد هماهنگی بیشتر در طرح‌ های پاکت استفاده شود. در طراحی پاکت‌ ها، بهتر است از طرح ‌هایی که هماهنگی در طرح و کادر بندی دارند و بخش‌ های زمینه‌ای با هم پیوستگی دارند، استفاده کنید. همچنین، برای جلوگیری از ابهام در چاپ، از تغییر رنگ جدول و یا محیط به عنوان کادر جدا کننده، استفاده نکنید. رعایت این نکات، به عنوان تضمین کننده چاپ با کیفیت و ظاهری زیبا برای پاکت، لازم است.

همچنین بخوانید: حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت 

اهمیت خط  برش در چاپ

در طراحی و چاپ محصولات، خط برش یکی از مهمترین عوامل است که تاثیر قابل توجهی در نتیجه نهایی چاپ دارد. این موضوع حتی در طراحی چاپ پاکت‌ ها، لوگوها، بروشورها و سایر محصولات چاپی بسیار مهم است و نیازمند رعایت دقیق قوانین و استانداردهای طراحی است. طراحی درست خط برش، به همراه رعایت دقیق خط تا و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته چاپ، می تواند به بهبود کیفیت چاپ و جلب نظر مخاطبان شما کمک کند. در این راستا، باید از طراحان حرفه ‌ای و دارای  تجربه، جهت ایجاد طرح‌ های جذاب و متناسب با نیازهای کسب و کار استفاده کرد.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

10 ساعت پیش

2

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

38

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

1 ماه پیش

96

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

1 ماه پیش

55

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

این مقاله با عنوان ابعاد مناسب برای چاپ بنر تسلیت باید چقدر باشد برای ان دسته از عزیزانی که به دنبال ابعاد مناسب برای طراحی بنر تسلیت هستند مناسب است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

90

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

تغییر سایز عکس یکی از رایج‌ ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می‌ شود. سایز عکس 16*21 یکی از سایزهای پرکاربرد برای چاپ عکس، آلبوم عکس و ... است. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سایز عکس خود را در فتوشاپ به 16*21 تغییر دهید و یا یک عکس با سایز 16*21 ایجاد نمایید.

1 ماه پیش

196

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید تا نحوه تبدیل فایل TIFF به JPG را با هم آموزش ببینیم،همچنین در این مقاله به برخی از سوالات متداول شما پاسخ داده شده است.

1 ماه پیش

154

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به طور کامل به نحوه کپی گرفتن از یک لایه در فتوشاپ خواهیم پرداخت و روش‌های مختلف انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

1 ماه پیش

107

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی راحت ترین روش برای رسم دایره در فتوشاپ را به شما توضیح خواهیم داد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

463

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

گاهی اوقات ممکن است پنل لایه ها به دلایل مختلف از دیدرس پنهان شود. برای مثال، ممکن است شما به اشتباه پنل لایه ها را بسته باشید یا ممکن است پنل لایه ها به صورت اتفاقی به یک گروه پنل منتقل شده باشد. در این مقاله به حل این مشکل پرداخته ایم.

2 ماه پیش

154