حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

خط برش در محصولات چاپی مانند کارت ویزیت، لیبل، سربرگ و تراکت بسیار مهم و حیاتی است. خط برش به عنوان یک خط خالی با عرض خاص در لایه های دیجیتالی افقی و عمودی قرار می گیرد. این خط برش به عنوان نشانگر قابل دسترسی برای بریده شدن محصول در طراحی استفاده می شود. رعایت خط برش در هر چاپی بسیار مهم است، زیرا اگر این خط برش رعایت نشود، ابزار برش با احتمال بسیار زیادی از بریدن اطلاعاتی که در محصول چاپ شده وجود دارند، رد خواهد شد و در نتیجه محصول نامناسب و با نقصی به دست مشتری خواهد رسید. همچنین، رعایت خط برش در طراحی محصولات چاپی باعث آسان شدن فرآیند برش و افزایش کیفیت محصول نهایی خواهد شد. با استفاده از خط برش اصولی، می توان سطح های قابل برش را جدا کرد و تضمین کرد که محصول چاپی به صورت صحیح بریده و ارائه شود. به این ترتیب، رعایت خط برش در طراحی محصولات چاپی مهمترین عامل برای تولید محصولی با کیفیت و رضایت مشتری است.

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت و یا در واقع همان حاشیه امن کارت ویزیت  خط برش جانبی دارای عرض ۵ میلیمتر است. رعایت خط برش در چاپ این محصولات ضروری بوده و به دلیل ابعاد کوچکتر آن ها نسبت به سایر محصولات چاپی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. همچنین، خطای ۳ میلیمتر جابجایی نیز در چاپ کارت ویزیت و لیبل ممکن است به وجود بیاید. به همین دلیل، از استفاده از طرح های قرینه برای تصاویر در طراحی کارت ویزیت و لیبل، تا حد امکان اجتناب شود. در کل، رعایت حاشیه برش در کارت ویزیت، باعث جلوگیری از بریدن بخش های مهم اطلاعات در فرآیند برش می شود و همچنین امکان اضافه کردن لوگو و اثرات دیگر به کارت و لیبل را فراهم می کند. اما لازم به ذکر است که نباید از حاشیه برش بیش از حد استفاده شود زیرا این مشکلاتی مانند عدم تعادل و عدم تناسب با ابعاد کارت ویزیت را بوجود می‌آورد. بهتر است در نظر داشته باشید که حاشیه برش از هر چهار طرف کارت ویزیت باید یکسان باشد.

طراحی کارت ویزیت با پکیج کامل آموزش فتوشاپ

اگر به دنبال یک راهی برای کسب درآمد هستید، طراحی کارت ویزیت ممکن است یک ایده خوبی باشد. با توجه به این که کارت ویزیت به عنوان یک ابزار مهم در تبلیغات کسب و کار شما عمل می کند، طراحی آن به یک مهارت مهم تبدیل شده است. در واقع، شما می توانید با یادگیری طراحی کارت ویزیت و ارائه طرح های با کیفیت، درآمد خوبی کسب کنید. برای شروع، شما نیاز دارید که از چندین نکته مهم در طراحی کارت ویزیت آگاه شوید. برای مثال، انتخاب فونت مناسب، توجه به ترکیب رنگ ها، بکارگیری عکس های اصلی و طراحی مدرن از جمله مواردی هستند که باید در طراحی کارت ویزیت رعایت شوند. اگر به یادگیری طراحی کارت ویزیت علاقه مند هستید، می توانید از پکیج کامل آموزش فتوشاپ که در وب سایت چگونگی قرار گرفته است و صفر تا صد آموزش کارت ویزیت را آموزش می دهد تهیه کنید. بنابراین، اگر به دنبال یک راه برای کسب درآمد هستید، طراحی کارت ویزیت را می توانید در نظر بگیرید. بهتر است در زمینه یادگیری و آموزش مفاهیم اصلی طراحی کارت ویزیت پیشرفت کنید و پس از کسب تجربه، طراحی کارت ویزیت خود را به عنوان یک خدمت برای دیگران ارائه دهید.


نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ یکی از سوالاتی است که هنرجوهایی که در حال یادگیری فتوشاپ هستند و یا حتی مشغول به طراحی با فتوشاپ هستند برای آن ها مطرح می شود که چطور می توانم اعداد را در فتوشاپ فارسی بنویسم با ما همراه باشید

4 روز پیش

9

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

گزینه trim در فتوشاپ یک فرمان است که در ویرایش تصاویر و طراحی لوگو کاربرد زیادی دارد، به همین علت توصیه می کنیم حتما مقاله منتشر شده را تا انتها مطالعه کنید تا با کاربرد ابزار trim در فتوشاپ آشنا شوید.

۱ هفته پیش

14

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

در فتوشاپ، گزینه Smooth موجب نرم کردن لبه‌های انتخاب شده تصویر می‌شود. با استفاده از این گزینه می‌توانید از شکل‌هایی با لبه‌ های خیلی تند یا نویزی، شکلی یکنواخت‌ تر و زیباتر ایجاد کنید.

۲ هفته پیش

11

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

با استفاده از Expand در فتوشاپ، می‌توانید یک محدوده انتخاب شده را به مقدار مشخصی از تمام جهات بزرگتر نمایید. بدون این‌ که شکل و نوع آن تغییر کند برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

11

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

در این مقاله، به شما آموزش داده می‌ شود که چگونه در فتوشاپ خروجی TIFF بگیرید. TIFF یکی از فرمت‌های تصویر با کیفیت بالاست که برای چاپ و پردازش تصاویر استفاده می‌ شود

۲ هفته پیش

14

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

در این قسمت از وبلاگ آموزشی چگونگی به نحوه ایجاد پوشه در فتوشاپ و همچنین حذف گروه در فتوشاپ و تغییر نام گروه میپردازیم برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

18

 اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به میزان نوری که بر روی تصویر اعمال می‌ شود، اشاره دارد. با استفاده از این ابزار، می‌ توانید میزان نور مورد نظر را برای تصویر تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

16

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

منوی Window در فتوشاپ برای سفارشی سازی و مدیریت بهتر پنجره ها و ابزارهای جانبی کاربرد دارد. با استفاده از این منو، کاربران می‌ توانند به راحتی پنجره‌ ها و پنل‌ های نیازمند خود را انتخاب کنند و دسترسی سریع تری به ابزارهای مورد نیاز خود داشته باشند.

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

خط برش در طراحی پاکت، یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت نهایی چاپ است. در این مقاله، با خط برش در چاپ پاکت‌ ها و موارد قابل توجه در طراحی و چاپ آن‌ها آشنا شده و رعایت آن‌ها را به شدت توصیه می ‌کنیم.

۳ هفته پیش

14

 چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

گزینه Fill یکی از ابزار های اصلی فتوشاپ برای پرکردن قسمت های از تصاویر و شکل های انتخاب شده است. با استفاده از این ابزار، شما می توانید بخش های مختلفی از تصویر را با هر رنگی که می‌ خواهید، پر کنید

۳ هفته پیش

22