حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

خط برش در محصولات چاپی مانند کارت ویزیت، لیبل، سربرگ و تراکت بسیار مهم و حیاتی است. خط برش به عنوان یک خط خالی با عرض خاص در لایه های دیجیتالی افقی و عمودی قرار می گیرد. این خط برش به عنوان نشانگر قابل دسترسی برای بریده شدن محصول در طراحی استفاده می شود. رعایت خط برش در هر چاپی بسیار مهم است، زیرا اگر این خط برش رعایت نشود، ابزار برش با احتمال بسیار زیادی از بریدن اطلاعاتی که در محصول چاپ شده وجود دارند، رد خواهد شد و در نتیجه محصول نامناسب و با نقصی به دست مشتری خواهد رسید. همچنین، رعایت خط برش در طراحی محصولات چاپی باعث آسان شدن فرآیند برش و افزایش کیفیت محصول نهایی خواهد شد. با استفاده از خط برش اصولی، می توان سطح های قابل برش را جدا کرد و تضمین کرد که محصول چاپی به صورت صحیح بریده و ارائه شود. به این ترتیب، رعایت خط برش در طراحی محصولات چاپی مهمترین عامل برای تولید محصولی با کیفیت و رضایت مشتری است.

همچنین بخوانید: ابعاد اصولی برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت و یا در واقع همان حاشیه امن کارت ویزیت  خط برش جانبی دارای عرض ۵ میلیمتر است. رعایت خط برش در چاپ این محصولات ضروری بوده و به دلیل ابعاد کوچکتر آن ها نسبت به سایر محصولات چاپی، اهمیت بیشتری پیدا می کند. همچنین، خطای ۳ میلیمتر جابجایی نیز در چاپ کارت ویزیت و لیبل ممکن است به وجود بیاید. به همین دلیل، از استفاده از طرح های قرینه برای تصاویر در طراحی کارت ویزیت و لیبل، تا حد امکان اجتناب شود. در کل، رعایت حاشیه برش در کارت ویزیت، باعث جلوگیری از بریدن بخش های مهم اطلاعات در فرآیند برش می شود و همچنین امکان اضافه کردن لوگو و اثرات دیگر به کارت و لیبل را فراهم می کند. اما لازم به ذکر است که نباید از حاشیه برش بیش از حد استفاده شود زیرا این مشکلاتی مانند عدم تعادل و عدم تناسب با ابعاد کارت ویزیت را بوجود می‌آورد. بهتر است در نظر داشته باشید که حاشیه برش از هر چهار طرف کارت ویزیت باید یکسان باشد.

طراحی کارت ویزیت با پکیج کامل آموزش فتوشاپ

اگر به دنبال یک راهی برای کسب درآمد هستید، طراحی کارت ویزیت ممکن است یک ایده خوبی باشد. با توجه به این که کارت ویزیت به عنوان یک ابزار مهم در تبلیغات کسب و کار شما عمل می کند، طراحی آن به یک مهارت مهم تبدیل شده است. در واقع، شما می توانید با یادگیری طراحی کارت ویزیت و ارائه طرح های با کیفیت، درآمد خوبی کسب کنید. برای شروع، شما نیاز دارید که از چندین نکته مهم در طراحی کارت ویزیت آگاه شوید. برای مثال، انتخاب فونت مناسب، توجه به ترکیب رنگ ها، بکارگیری عکس های اصلی و طراحی مدرن از جمله مواردی هستند که باید در طراحی کارت ویزیت رعایت شوند. اگر به یادگیری طراحی کارت ویزیت علاقه مند هستید، می توانید از آموزش ویدیویی فتوشاپ که در وب سایت چگونگی قرار گرفته است و صفر تا صد آموزش کارت ویزیت را آموزش می دهد تهیه کنید. بنابراین، اگر به دنبال یک راه برای کسب درآمد هستید، طراحی کارت ویزیت را می توانید در نظر بگیرید. بهتر است در زمینه یادگیری و آموزش مفاهیم اصلی طراحی کارت ویزیت پیشرفت کنید و پس از کسب تجربه، طراحی کارت ویزیت خود را به عنوان یک خدمت برای دیگران ارائه دهید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که چطور میتوانیم دور متنمان کادر بکشیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

4 روز پیش

21

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم بهترین راه یادگیری فتوشاپ را به شما معرفی نماییم. اگر به دنبال یادگیری کامل فتوشاپ هستید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

43

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

1 ماه پیش

72

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

69

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

1 ماه پیش

68

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

255

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

2 ماه پیش

148

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

2 ماه پیش

211

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

252

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

2 ماه پیش

97