اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به میزان نوری که بر روی تصویر اعمال می‌ شود، اشاره دارد. با استفاده از این ابزار، می‌ توانید میزان نور مورد نظر را برای تصویر تنظیم کنید. اگر اکسپوژر را به سمت راست بکشید، تصویر روشن تر می‌ شود و اگر به سمت چپ بردارید، تصویر تیره تر خواهد شد. با تنظیم درست اکسپوژر، می‌ توانید تصویر خود را بهترین شکل ممکن ظاهر کنید شما بعد از باز کردن تصویر مورد نظرتان در فتوشاپ با مراجعه ابزار مشخص شده در تصویر می توانید گزینه Exposure  را در تصویر ببنید که میزان نور اعمال شده بر روی تصویر را کنترل می کند.

 اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

مفهوم اکسپوژر در عکاسی چیست؟ 

در عکاسی، اکسپوژر به معنای تعیین میزان نوری است که برای شات گرفتن در دوربین استفاده می‌ شود. این کار برای داشتن تعادل مناسب بین نور و سایه در تصویر و ایجاد جزئیات قابل تشخیص و کیفیت بالای تصویر در نهایت بسیار مهم است. در اینجا، تعدادی پارامتر از جمله دیافراگم، سرعت شاتر و میزان ISO نیز در تنظیم اکسپوژر تأثیرگذار می‌ باشند. برای تعیین درست اکسپوژر، عکاسان عموما از دستگاه‌هایی مانند لوکوس‌ متر و سایر ابزارهای پیشرفته استفاده می‌ کنند تا تصویری با کیفیت بالا و با واقعیت‌‌ نمایی بیشتر به‌ دست آورند.

کاربرد اکسپوژر در فتوشاپ

در فتوشاپ، اکسپوژر در قالب یک ابزار وجود دارد که برای تعیین میزان نور تصویر استفاده می‌ شود. این ابزار باعث می‌ شود تا با تغییر نور موجود در تصویر، رنگ‌ها و جزئیات آن بهتر مشخص شوند و به شکلی با واقعیت‌نمایی بهتر نمایش داده شوند.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

2 روز پیش

12

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

۱ هفته پیش

35

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

33

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

86

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

1 ماه پیش

90

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

120

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

141

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

1 ماه پیش

81

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

فتوشاپ، به عنوان محبوب‌ ترین نرم‌ افزار ویرایش عکس، از حافظه پنهان یا کش برای ذخیره‌سازی موقت داده‌ ها و تسریع عملکرد برنامه استفاده می‌کند. در این مقاله، به شما آموزش می ‌دهیم که چگونه کش فتوشاپ را  با دو روش مختلف پاک کنید.

2 ماه پیش

91

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

117