ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

جمعه، 04 اسفند 1402

569

تغییر سایز عکس یکی از رایج‌ ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می‌ شود. سایز عکس 16*21 یکی از سایزهای پرکاربرد برای چاپ عکس، آلبوم عکس و ... است. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سایز عکس خود را در فتوشاپ به 16*21 تغییر دهید و یا یک عکس با سایز 16*21 ایجاد نمایید.

سایز عکس 16*21 در فتوشاپ

1. عکس خود را در فتوشاپ باز کنید. برای این کار می‌توانید از کلید میانبر Ctrl+O استفاده کنید.
2. به منوی Image بروید و گزینه Image Size را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از کلید میانبر Alt+Ctrl+I استفاده کنید.
3. در پنجره Image Size، مقادیر Width و Height را به ترتیب به 16 و 21 تغییر دهید. مطمئن شوید که گزینه Resample Image فعال باشد.
4. در قسمت Resolution، مقدار 300 را انتخاب کنید. این مقدار برای چاپ عکس با کیفیت مناسب است. در نهایت، روی دکمه OK کلیک کنید.

ایجاد فایل جدید با ابعاد 16*21 در فتوشاپ

علاوه بر روش تغییر سایز عکس موجود، می‌توانید یک فایل جدید با ابعاد 16*21 در فتوشاپ ایجاد کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1. فتوشاپ را باز کنید، به منوی File بروید و گزینه New را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از کلید میانبر Ctrl+N استفاده کنید.
2. در پنجره New Document، مقادیر Width و Height را به ترتیب به 16 و 21 تغییر دهید.
3. در قسمت Resolution، مقدار 300 را انتخاب کنید.
4. در قسمت Background Contents، گزینه White را انتخاب کنید. این گزینه باعث می‌شود که پس‌زمینه فایل جدید شما سفید باشد.
در نهایت، روی دکمه OK کلیک کنید. با انجام این مراحل، یک فایل جدید با ابعاد 16*21 و پس‌زمینه سفید در فتوشاپ ایجاد می‌شود.

نکات:

می‌ توانید واحد اندازه‌گیری را از Pixel به Centimeter یا Inch تغییر دهید.
اگر می‌ خواهید پس‌زمینه فایل جدید شما شفاف باشد، در قسمت Background Contents گزینه Transparent را انتخاب کنید.
می‌توانید بعد از ایجاد فایل جدید، محتوای دلخواه خود را به آن اضافه کنید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که چطور میتوانیم دور متنمان کادر بکشیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

3 روز پیش

19

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم بهترین راه یادگیری فتوشاپ را به شما معرفی نماییم. اگر به دنبال یادگیری کامل فتوشاپ هستید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

41

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

1 ماه پیش

70

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

68

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

1 ماه پیش

67

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

254

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

2 ماه پیش

148

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

2 ماه پیش

211

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

252

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

2 ماه پیش

97