آموزش ابزار Move Tool در فتوشاپ

آموزش ابزار Move Tool در فتوشاپ

دوشنبه، 11 اردیبهشت 1402

245

امروز قصد داریم ابزار Move رو در فتوشاپ آموزش بدیم ابزار Move  همانطور که از اسمش پیداست برای جابه جایی و حرکت دادن object ها در فتوشاپ ازش استفاده میشه ابزار Move  را میتونید از قمست جعبه ابزار فتوشاپ همانطور که در تصویر مشاهده میکنید برای استفاده از ابزار Move فتوشاپ تصویر مورد نظر را باز کرده و روی ابزار Move تنظیم کنید قصد داریم تمام گزینه هایی که بعد از انتخاب ابزار move در قسمت بالای فتوشاپ مشاهده میکنید رو توضیح دهیم.

تنظیمات ابزار Move Tool

بعد از انتخاب گزینه move در فتوشاپ در نوار ابزار بالای فتوشاپ گزینه هایی برای شما نمایش داده می شود که در بخش زیر به توضیح آن میپردازیم 
گزینه auto-select: این گزینه زمانی استفاده می شود که بخواهید زمانی که روی هر نقطه از تصویر کلیک کردید در بخش لایه ها به آن اشاره شود
گزینه show transform: با زدن تیک این گزینه ابزار Transform  به صورت خودکار فعال می شود. ابزار Transform برای تغییر اندازه دادن شی ها می باشد.
بعد از ابزار ترنسفرم ابزار های تراز بندی وجود دارند که به ترتیب
ابزار Move رو در فتوشاپ
گزینه‌ی Align left edges، هم ترازی را برای لبه‌ های سمت چپ انجام می‌ دهد.
گزینه‌ی Align horizontal center، هم ترازی را در مرکز افقی انجام می ‌دهد.
گزینه‌ی Align right edges، هم ترازی را برای لبه‌های سمت راست انجام می‌ دهد.
گزینه‌ی Align Top edges، هم ترازی را برای لبه‌های سمت بالا انجام می‌ دهد.
گزینه‌ی Align horizontal center، هم ترازی را در مرکز عمودی انجام می ‌دهد.
گزینه‌ی Align bottom edges، هم ترازی را برای لبه‌ های سمت پایین انجام می‌ دهد.
با استفاده از گزینه‌ی Auto Align Layers ، می‌توانیم متقارن سازی دو یا چند تصویر را انجام دهیم.
در بلاگ های بعدی این گزینه ها را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.
همچنین بخوانید: آموزش گزینه Purge در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

10 ساعت پیش

2

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

37

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

1 ماه پیش

95

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

1 ماه پیش

55

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

این مقاله با عنوان ابعاد مناسب برای چاپ بنر تسلیت باید چقدر باشد برای ان دسته از عزیزانی که به دنبال ابعاد مناسب برای طراحی بنر تسلیت هستند مناسب است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

89

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

تغییر سایز عکس یکی از رایج‌ ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می‌ شود. سایز عکس 16*21 یکی از سایزهای پرکاربرد برای چاپ عکس، آلبوم عکس و ... است. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سایز عکس خود را در فتوشاپ به 16*21 تغییر دهید و یا یک عکس با سایز 16*21 ایجاد نمایید.

1 ماه پیش

196

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید تا نحوه تبدیل فایل TIFF به JPG را با هم آموزش ببینیم،همچنین در این مقاله به برخی از سوالات متداول شما پاسخ داده شده است.

1 ماه پیش

154

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به طور کامل به نحوه کپی گرفتن از یک لایه در فتوشاپ خواهیم پرداخت و روش‌های مختلف انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

1 ماه پیش

107

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی راحت ترین روش برای رسم دایره در فتوشاپ را به شما توضیح خواهیم داد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

463

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

گاهی اوقات ممکن است پنل لایه ها به دلایل مختلف از دیدرس پنهان شود. برای مثال، ممکن است شما به اشتباه پنل لایه ها را بسته باشید یا ممکن است پنل لایه ها به صورت اتفاقی به یک گروه پنل منتقل شده باشد. در این مقاله به حل این مشکل پرداخته ایم.

2 ماه پیش

154