چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد


پترن ها (patterns) یکی از عناصر مهم در طراحی هستند. در فتوشاپ، پترن (Pattern) به یک طرح تکرار شونده گفته می شود. این طرح می تواند از یک تصویر، یک متن یا یک شکل هندسی تشکیل شده باشد. پترن ها در فتوشاپ به عنوان یک لایه استفاده می شوند و می توان آنها را به عنوان پس زمینه، بافت یا الگو در یک طرح استفاده کرد. فتوشاپ یکی از بهترین نرم افزارها برای ایجاد پترن است. با استفاده از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ، می توانید پترن های ساده و پیچیده ای ایجاد کنید. در این مقاله، نحوه ساخت پترن در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ برای ایجاد پترن های تکراری و منظم استفاده کنید.

پترن در فتوشاپ

پترن فتوشاپ کجاست؟

برای پاسخ به این سوال روی لایه مورد نظرتان کلیک راست کرده و به سراغ blending option  بروید و از بین گزینه های باز شده می توانید گزینه pattern overly را انتخاب نمایید. به صورت پیش فرض فتوشاپ برای شما pattern هایی را قرار داده است اما گاها نیاز است که پترنی را به صورت شخصی ساز به طرحتان اضافه نمایید در چنین زمانی نیاز دارید که ایجاد پترن در فتوشاپ را یاد بگیرید.

آموزش گذاشتن پترن در فتوشاپ

در مرحله اول برای ایجاد پترن در فتوشاپ ابتدا یک فایل جدید ترنسپرنت در فتوشاپ باز کنید در صورتی که نحوه ایجاد تصویر ترنسپرنت در فتوشاپ را بلد نیستید ابتدا مقاله چطور فایل ترنسپرنت ایجاد کنم را مطالعه نمایید، بعد از ایجاد تصویر ترنسپرنت متن مورد نظرتان که قرار است در تصویر تکرار شود را همانند تصویر زیر بنویسید.

چطور پپترن ایجاد کنم

تنظیمات پترن در فتوشاپ

در مرحله دوم بعد از اینکه پترن مورد نظرتان را ایجاد کردید از نوار ابزار بالا به سراغ سربرگ Edit رفته و روی گزینه drfine pattern  همانند تصویر زیر بزنید

تنظیمات پترن در فتوشاپ

بعد از انجام این مرحله نوبت به نامگذاری پترن میرسد به طور دلخواه برای پترن یک نام انتخاب نمایید و روی ok بزنید در این مرحله پترن شما ایجاد شده است و دیگر نیازی به این صفحه ای که ایجاد کرده اید ندارید.

ایجاد پترن در فتوشاپ

در مرحله بعد روی لایه ای که قرار است پترن روی ان اعمال شود همانند تصویر زیر روی layer new style  یعنی همان fx  و از بین گزینه ها روی pattern overly بزنید و در صورتی که این گزینه برای شما موجود نیست  روی لایه کلیک راست کنید و از بخش blending option روی گزینه pattern overly بزنید

پترن در فتوشاپ کجاست

در مرحله بعد از بخش پترن ها که در تصویر زیر مشخص شده است pattern مورد نظر خود را که در مراحل قبل ایجاد کرده اید را پیدا نمایید معمولا به عنوان اخرین پترن در کادر پترن قرار میگیرد بعد از انتخاب آن روی ok  کلیک نمایید

استفاده از پترن در فتوشاپ

در این مرحله اگر به تصویرتان نگاهی بیندازید می توانید پترنی که ایجاد کرده اید را مشاهده نمایید با استفاده از scale  می توانید تعداد تکرار pattern  را به صورت کامل مشخص نمایید.

استفاده از پترن در فتوشاپ

چطور به فتوشاپ پترن آماده اضافه کنم؟

برای اینکه بتوانید پترن های آماده ای که به صورت رایگان و غیر رایگان در سراسر اینترنت وجود دارد و طرح های خوبی هستند را به قتوشاپ خود اضافه کنید ابتدا همانند اموزش بالا به سراغ پنجره پترن بروید و طبق تصویر زیر بعد از باز شدن پنجره pattern overly روی علامت چرخ دنده بزنید

چطور به فتوشاپ پترن اماده اضافه کنم

بعد از انجام این گزینه روی load pattern کیک کنید و پترن مورد نظرتان را اضافه کنید و برای استفاده از آن نیز همانند راهنمای بالا عمل کنید. دقت نمایید که فرمت پترن شما حتما باید به صورت فرمت PAT باشد تا بتوانید ان را به فتوشاپ اضافه کنید. امیدواریم از این مقاله استفاد کرده باشید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک فایل EPS را در فتوشاپ باز کنید. همچنین نکاتی را برای بهینه سازی کیفیت تصویر در هنگام باز کردن فایل های EPS ارائه خواهیم داد.

3 روز پیش

16

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

در این مقاله، نحوه اسکن عکس با فتوشاپ را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. با استفاده از این روش ساده، می توانید عکس های خود را با کیفیت بالا اسکن کنید

5 روز پیش

25

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

لایه‌ ها یکی از مهم‌ ترین مفاهیم در فتوشاپ هستند، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

82

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

در این مقاله، به بررسی دلایل سیاه شدن صفحه فتوشاپ و نحوه رفع این مشکل پرداختیم. برای رفع این مشکل، می توانید مراحل ذکر شده در مقاله را دنبال کنید.

1 ماه پیش

147

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که متنی که در فتوشاپ ایجاد می کنید تار به نظر می رسد؟ این یک مشکل رایج است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله، ما به بررسی دلایل تار شدن متن در فتوشاپ و نحوه رفع پیکسلی شدن متن در فتوشاپ خواهیم پرداخت.

1 ماه پیش

256

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی به حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022 پرداخته ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

197

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

در این مقاله از وب سایت چگونگی به اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی لیبل CD در فتوشاپ برای چاپ پرداخته ایم برای آموزش کامل تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

135

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

اگر با مشکل باز نشدن صفحه جدید در فتوشاپ مواجه هستید، مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید. ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به رفع مشکل باز نشدن سند جدید در فتوشاپ پرداخته ایم

2 ماه پیش

131

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

ما در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ و همچنین در کنار آن چگونگی باز کردن قفل لایه ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

336

رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ

رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ

در این مقاله، به بررسی عوامل موثر در انتخاب رزولوشن مناسب برای چاپ بنر در فتوشاپ پرداخته شده است. همچنین، نکاتی برای تنظیم رزولوشن در فتوشاپ ارائه شده است.

2 ماه پیش

197