چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد


پترن ها (patterns) یکی از عناصر مهم در طراحی هستند. در فتوشاپ، پترن (Pattern) به یک طرح تکرار شونده گفته می شود. این طرح می تواند از یک تصویر، یک متن یا یک شکل هندسی تشکیل شده باشد. پترن ها در فتوشاپ به عنوان یک لایه استفاده می شوند و می توان آنها را به عنوان پس زمینه، بافت یا الگو در یک طرح استفاده کرد. فتوشاپ یکی از بهترین نرم افزارها برای ایجاد پترن است. با استفاده از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ، می توانید پترن های ساده و پیچیده ای ایجاد کنید. در این مقاله، نحوه ساخت پترن در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ برای ایجاد پترن های تکراری و منظم استفاده کنید.

پترن در فتوشاپ

پترن فتوشاپ کجاست؟

برای پاسخ به این سوال روی لایه مورد نظرتان کلیک راست کرده و به سراغ blending option  بروید و از بین گزینه های باز شده می توانید گزینه pattern overly را انتخاب نمایید. به صورت پیش فرض فتوشاپ برای شما pattern هایی را قرار داده است اما گاها نیاز است که پترنی را به صورت شخصی ساز به طرحتان اضافه نمایید در چنین زمانی نیاز دارید که ایجاد پترن در فتوشاپ را یاد بگیرید.

آموزش گذاشتن پترن در فتوشاپ

در مرحله اول برای ایجاد پترن در فتوشاپ ابتدا یک فایل جدید ترنسپرنت در فتوشاپ باز کنید در صورتی که نحوه ایجاد تصویر ترنسپرنت در فتوشاپ را بلد نیستید ابتدا مقاله چطور فایل ترنسپرنت ایجاد کنم را مطالعه نمایید، بعد از ایجاد تصویر ترنسپرنت متن مورد نظرتان که قرار است در تصویر تکرار شود را همانند تصویر زیر بنویسید.

چطور پپترن ایجاد کنم

تنظیمات پترن در فتوشاپ

در مرحله دوم بعد از اینکه پترن مورد نظرتان را ایجاد کردید از نوار ابزار بالا به سراغ سربرگ Edit رفته و روی گزینه drfine pattern  همانند تصویر زیر بزنید

تنظیمات پترن در فتوشاپ

بعد از انجام این مرحله نوبت به نامگذاری پترن میرسد به طور دلخواه برای پترن یک نام انتخاب نمایید و روی ok بزنید در این مرحله پترن شما ایجاد شده است و دیگر نیازی به این صفحه ای که ایجاد کرده اید ندارید.

ایجاد پترن در فتوشاپ

در مرحله بعد روی لایه ای که قرار است پترن روی ان اعمال شود همانند تصویر زیر روی layer new style  یعنی همان fx  و از بین گزینه ها روی pattern overly بزنید و در صورتی که این گزینه برای شما موجود نیست  روی لایه کلیک راست کنید و از بخش blending option روی گزینه pattern overly بزنید

پترن در فتوشاپ کجاست

در مرحله بعد از بخش پترن ها که در تصویر زیر مشخص شده است pattern مورد نظر خود را که در مراحل قبل ایجاد کرده اید را پیدا نمایید معمولا به عنوان اخرین پترن در کادر پترن قرار میگیرد بعد از انتخاب آن روی ok  کلیک نمایید

استفاده از پترن در فتوشاپ

در این مرحله اگر به تصویرتان نگاهی بیندازید می توانید پترنی که ایجاد کرده اید را مشاهده نمایید با استفاده از scale  می توانید تعداد تکرار pattern  را به صورت کامل مشخص نمایید.

استفاده از پترن در فتوشاپ

چطور به فتوشاپ پترن آماده اضافه کنم؟

برای اینکه بتوانید پترن های آماده ای که به صورت رایگان و غیر رایگان در سراسر اینترنت وجود دارد و طرح های خوبی هستند را به قتوشاپ خود اضافه کنید ابتدا همانند اموزش بالا به سراغ پنجره پترن بروید و طبق تصویر زیر بعد از باز شدن پنجره pattern overly روی علامت چرخ دنده بزنید

چطور به فتوشاپ پترن اماده اضافه کنم

بعد از انجام این گزینه روی load pattern کیک کنید و پترن مورد نظرتان را اضافه کنید و برای استفاده از آن نیز همانند راهنمای بالا عمل کنید. دقت نمایید که فرمت پترن شما حتما باید به صورت فرمت PAT باشد تا بتوانید ان را به فتوشاپ اضافه کنید. امیدواریم از این مقاله استفاد کرده باشید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دیروز

8

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

۱ هفته پیش

33

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

۱ هفته پیش

37

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۲ هفته پیش

50

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

۲ هفته پیش

50

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

فتوشاپ، به عنوان محبوب‌ ترین نرم‌ افزار ویرایش عکس، از حافظه پنهان یا کش برای ذخیره‌سازی موقت داده‌ ها و تسریع عملکرد برنامه استفاده می‌کند. در این مقاله، به شما آموزش می ‌دهیم که چگونه کش فتوشاپ را  با دو روش مختلف پاک کنید.

1 ماه پیش

58

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

68

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

134

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

2 ماه پیش

204

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

2 ماه پیش

129