چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

سه شنبه، 09 آبان 1402

1194

فتوشاپ یک نرم‌ افزار ویرایش تصویر است که از لایه‌ ها برای سازماندهی و مدیریت داده‌های تصویر استفاده می‌کند. لایه‌ ها به شما امکان می‌ دهند تا عناصر مختلف تصویر را به صورت جداگانه ویرایش کنید و بدون تغییر سایر عناصر، تغییرات را اعمال کنید. لایه‌ ها یکی از مهم‌ ترین مفاهیم در فتوشاپ هستند. آنها به شما امکان می‌ دهند تا عناصر مختلف تصویر را به صورت جداگانه ویرایش کنید و بدون تغییر سایر عناصر، تغییرات را اعمال کنید. در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

لایه چیست؟

لایه یک واحد داده در فتوشاپ است که حاوی اطلاعات تصویر مانند پیکسل‌ ها، متن، اشکال و فیلترها است. لایه‌ ها می‌توانند به صورت جداگانه ویرایش شوند، بدون اینکه به لایه‌های دیگر تأثیر بگذارند.

نحوه ایجاد لایه جدید در فتوشاپ

انواع لایه‌ ها در فتوشاپ

فتوشاپ دارای چندین نوع لایه مختلف است، از جمله:

لایه پس‌ زمینه: لایه پس‌زمینه لایه‌ ای است که به طور پیش‌ فرض در هر سند فتوشاپ ایجاد می‌شود. لایه پس‌ زمینه نمی‌تواند به عنوان یک لایه معمولی ویرایش شود، اما می‌ توانید آن را به یک لایه معمولی تبدیل کنید.
لایه معمولی: لایه معمولی نوع استاندارد لایه در فتوشاپ است. می‌توانید از لایه‌ های معمولی برای اضافه کردن متن، تصاویر، اشکال و فیلترها به تصویر خود استفاده کنید.
لایه تنظیم: لایه تنظیم لایه‌ ای است که از آن برای تغییر ظاهر تصویر خود استفاده می‌ کنید. لایه‌ های تنظیم به لایه‌های زیرین خود اعمال می‌ شوند و می‌ توانید آنها را بدون تغییر لایه‌ های زیرین ویرایش کنید.
لایه آلفا: لایه آلفا لایه‌ای است که از آن برای ایجاد ماسک‌ ها استفاده می‌کنید. ماسک‌ ها به شما امکان می‌ دهند تا مناطق خاصی از تصویر را پنهان یا نمایش دهید.
لایه گروه: لایه گروه لایه‌ ای است که از آن برای سازماندهی لایه‌ها استفاده می‌ کنید. لایه‌ های گروه به عنوان یک واحد رفتار می‌ کنند و می‌ توانید آنها را به صورت یکجا انتخاب، ویرایش و حرکت دهید.

نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ

  1. برنامه فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید یا یک تصویر باز کنید.
  2. روی آیکون New Layer در پنل Layers کلیک کنید.
  3. یک نام برای لایه خود وارد کنید و OK را کلیک کنید.

علاوه بر استفاده از آیکون New Layer، می‌ توانید از روش‌ های زیر نیز برای ایجاد لایه در فتوشاپ استفاده کنید:

از کلیدهای میانبر استفاده کنید: برای ایجاد یک لایه جدید، کلیدهای Ctrl+Shift+N (در ویندوز) یا Command+Shift+N (در مک) را فشار دهید.
از منوی Layers استفاده کنید: از منوی Layers، گزینه New > Layer را انتخاب کنید.
از ابزار Rectangular Marquee Tool استفاده کنید: ابزار Rectangular Marquee Tool را انتخاب کنید و یک ناحیه را در تصویر خود انتخاب کنید. سپس، روی Layer > New > Layer from Selection کلیک کنید. امیدواریم از این مقاله از وب سایت چگونگی استفاده کرده باشید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که چطور میتوانیم دور متنمان کادر بکشیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

4 روز پیش

21

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم بهترین راه یادگیری فتوشاپ را به شما معرفی نماییم. اگر به دنبال یادگیری کامل فتوشاپ هستید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

43

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

1 ماه پیش

72

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

69

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

1 ماه پیش

68

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

254

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

2 ماه پیش

148

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

2 ماه پیش

211

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

252

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

2 ماه پیش

97