چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

سه شنبه، 09 آبان 1402

726

فتوشاپ یک نرم‌ افزار ویرایش تصویر است که از لایه‌ ها برای سازماندهی و مدیریت داده‌های تصویر استفاده می‌کند. لایه‌ ها به شما امکان می‌ دهند تا عناصر مختلف تصویر را به صورت جداگانه ویرایش کنید و بدون تغییر سایر عناصر، تغییرات را اعمال کنید. لایه‌ ها یکی از مهم‌ ترین مفاهیم در فتوشاپ هستند. آنها به شما امکان می‌ دهند تا عناصر مختلف تصویر را به صورت جداگانه ویرایش کنید و بدون تغییر سایر عناصر، تغییرات را اعمال کنید. در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

لایه چیست؟

لایه یک واحد داده در فتوشاپ است که حاوی اطلاعات تصویر مانند پیکسل‌ ها، متن، اشکال و فیلترها است. لایه‌ ها می‌توانند به صورت جداگانه ویرایش شوند، بدون اینکه به لایه‌های دیگر تأثیر بگذارند.

نحوه ایجاد لایه جدید در فتوشاپ

انواع لایه‌ ها در فتوشاپ

فتوشاپ دارای چندین نوع لایه مختلف است، از جمله:

لایه پس‌ زمینه: لایه پس‌زمینه لایه‌ ای است که به طور پیش‌ فرض در هر سند فتوشاپ ایجاد می‌شود. لایه پس‌ زمینه نمی‌تواند به عنوان یک لایه معمولی ویرایش شود، اما می‌ توانید آن را به یک لایه معمولی تبدیل کنید.
لایه معمولی: لایه معمولی نوع استاندارد لایه در فتوشاپ است. می‌توانید از لایه‌ های معمولی برای اضافه کردن متن، تصاویر، اشکال و فیلترها به تصویر خود استفاده کنید.
لایه تنظیم: لایه تنظیم لایه‌ ای است که از آن برای تغییر ظاهر تصویر خود استفاده می‌ کنید. لایه‌ های تنظیم به لایه‌های زیرین خود اعمال می‌ شوند و می‌ توانید آنها را بدون تغییر لایه‌ های زیرین ویرایش کنید.
لایه آلفا: لایه آلفا لایه‌ای است که از آن برای ایجاد ماسک‌ ها استفاده می‌کنید. ماسک‌ ها به شما امکان می‌ دهند تا مناطق خاصی از تصویر را پنهان یا نمایش دهید.
لایه گروه: لایه گروه لایه‌ ای است که از آن برای سازماندهی لایه‌ها استفاده می‌ کنید. لایه‌ های گروه به عنوان یک واحد رفتار می‌ کنند و می‌ توانید آنها را به صورت یکجا انتخاب، ویرایش و حرکت دهید.

نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ

  1. برنامه فتوشاپ را باز کنید و یک سند جدید یا یک تصویر باز کنید.
  2. روی آیکون New Layer در پنل Layers کلیک کنید.
  3. یک نام برای لایه خود وارد کنید و OK را کلیک کنید.

علاوه بر استفاده از آیکون New Layer، می‌ توانید از روش‌ های زیر نیز برای ایجاد لایه در فتوشاپ استفاده کنید:

از کلیدهای میانبر استفاده کنید: برای ایجاد یک لایه جدید، کلیدهای Ctrl+Shift+N (در ویندوز) یا Command+Shift+N (در مک) را فشار دهید.
از منوی Layers استفاده کنید: از منوی Layers، گزینه New > Layer را انتخاب کنید.
از ابزار Rectangular Marquee Tool استفاده کنید: ابزار Rectangular Marquee Tool را انتخاب کنید و یک ناحیه را در تصویر خود انتخاب کنید. سپس، روی Layer > New > Layer from Selection کلیک کنید. امیدواریم از این مقاله از وب سایت چگونگی استفاده کرده باشید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

11 ساعت پیش

3

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

39

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

1 ماه پیش

96

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

1 ماه پیش

56

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

ابعاد بنر تسلیت باید چقدر باشد؟

این مقاله با عنوان ابعاد مناسب برای چاپ بنر تسلیت باید چقدر باشد برای ان دسته از عزیزانی که به دنبال ابعاد مناسب برای طراحی بنر تسلیت هستند مناسب است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

90

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

ایجاد عکس 16در 21 در فتوشاپ

تغییر سایز عکس یکی از رایج‌ ترین کارهایی است که در فتوشاپ انجام می‌ شود. سایز عکس 16*21 یکی از سایزهای پرکاربرد برای چاپ عکس، آلبوم عکس و ... است. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم که چگونه سایز عکس خود را در فتوشاپ به 16*21 تغییر دهید و یا یک عکس با سایز 16*21 ایجاد نمایید.

1 ماه پیش

196

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

چگونه فایل TIFF را به JPG تبدیل کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید تا نحوه تبدیل فایل TIFF به JPG را با هم آموزش ببینیم،همچنین در این مقاله به برخی از سوالات متداول شما پاسخ داده شده است.

1 ماه پیش

155

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

چگونه در فتوشاپ از یک لایه کپی بگیریم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به طور کامل به نحوه کپی گرفتن از یک لایه در فتوشاپ خواهیم پرداخت و روش‌های مختلف انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

1 ماه پیش

107

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

چطور در فتوشاپ دایره بکشیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی راحت ترین روش برای رسم دایره در فتوشاپ را به شما توضیح خواهیم داد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

2 ماه پیش

464

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

پنل Layers لایه ها رفته چطوری بیارمش؟

گاهی اوقات ممکن است پنل لایه ها به دلایل مختلف از دیدرس پنهان شود. برای مثال، ممکن است شما به اشتباه پنل لایه ها را بسته باشید یا ممکن است پنل لایه ها به صورت اتفاقی به یک گروه پنل منتقل شده باشد. در این مقاله به حل این مشکل پرداخته ایم.

2 ماه پیش

154