کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

دستور Expand در فتوشاپ به کاربر این امکان را می‌دهد تا یک شیء وکتوری را به شی جزئیات دار در فتوشاپ تبدیل کند. به این معنی که با استفاده از Expand، می‌توانید یک محدوده انتخاب شده را به مقدار مشخصی از تمام جهات بزرگتر نمایید، بدون این‌ که شکل و نوع آن تغییر کند. با فعال‌سازی این دستور، پنجره‌ای باز می‌شود که در آن می‌توانید میزان گسترش یا انبساط مورد نظر خود را بر حسب پیکسل وارد کنید. این دستور به ویژه در صفحه‌ آرایی و طراحی گرافیکی بسیار کاربردی است، زیرا به کاربر این امکان را می‌دهد تا در سرعت و دقت کار خود افزایش دهد. معمولاً از دستور Expand برای ایجاد لایه‌ های جدیدی با محتوایی بیشتر نسبت به لایه اصلی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در طراحی یک لوگو، می‌توان با استفاده از این دستور، لوگو را به صورتی بزرگتر نمایید و آن را برای استفاده در پروژه‌های بزرگ‌ تر، آماده کنید.

نحوه کار با گزینه Expand  در فتوشاپ

ایتدا طبق تصویر زیر عکس مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کرده و ناحیه مورد نظر را انتخاب میکنید و بعد از انجام این مرحله از گزینه select  گزینه modify  را انتخاب کرده و گزینه Expand را انتخاب میکنید، توجه داشته باشید که حتما باید ناحیه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا گزینه Expand در منوی select برای شما قابل مشاهده باشد

گزینه expand در فتوشاپ

بعد از انجام این مرحله وارد گزینه Expand می شوید و همانند عکس پایین گزینه Expand by  را افزایش دهید و گزینه ok را بزنید. در کل، دستور Expand یکی از ابزارهایی است که در فتوشاپ برای ایجاد اصلاحات و بهبود جزئیات تصاویر و اشکال استفاده می‌شود، که باعث بهبود بیشتر طرح و کیفیت تصاویر می‌شود.

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

همچنین بخوانید: چگونگی کار با Window در منوی فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ یکی از سوالاتی است که هنرجوهایی که در حال یادگیری فتوشاپ هستند و یا حتی مشغول به طراحی با فتوشاپ هستند برای آن ها مطرح می شود که چطور می توانم اعداد را در فتوشاپ فارسی بنویسم با ما همراه باشید

4 روز پیش

9

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

گزینه trim در فتوشاپ یک فرمان است که در ویرایش تصاویر و طراحی لوگو کاربرد زیادی دارد، به همین علت توصیه می کنیم حتما مقاله منتشر شده را تا انتها مطالعه کنید تا با کاربرد ابزار trim در فتوشاپ آشنا شوید.

۱ هفته پیش

14

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

در فتوشاپ، گزینه Smooth موجب نرم کردن لبه‌های انتخاب شده تصویر می‌شود. با استفاده از این گزینه می‌توانید از شکل‌هایی با لبه‌ های خیلی تند یا نویزی، شکلی یکنواخت‌ تر و زیباتر ایجاد کنید.

۲ هفته پیش

11

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

در این مقاله، به شما آموزش داده می‌ شود که چگونه در فتوشاپ خروجی TIFF بگیرید. TIFF یکی از فرمت‌های تصویر با کیفیت بالاست که برای چاپ و پردازش تصاویر استفاده می‌ شود

۲ هفته پیش

15

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

در این قسمت از وبلاگ آموزشی چگونگی به نحوه ایجاد پوشه در فتوشاپ و همچنین حذف گروه در فتوشاپ و تغییر نام گروه میپردازیم برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

18

 اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به میزان نوری که بر روی تصویر اعمال می‌ شود، اشاره دارد. با استفاده از این ابزار، می‌ توانید میزان نور مورد نظر را برای تصویر تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

16

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

منوی Window در فتوشاپ برای سفارشی سازی و مدیریت بهتر پنجره ها و ابزارهای جانبی کاربرد دارد. با استفاده از این منو، کاربران می‌ توانند به راحتی پنجره‌ ها و پنل‌ های نیازمند خود را انتخاب کنند و دسترسی سریع تری به ابزارهای مورد نیاز خود داشته باشند.

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

خط برش در طراحی پاکت، یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت نهایی چاپ است. در این مقاله، با خط برش در چاپ پاکت‌ ها و موارد قابل توجه در طراحی و چاپ آن‌ها آشنا شده و رعایت آن‌ها را به شدت توصیه می ‌کنیم.

۳ هفته پیش

14

 چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

گزینه Fill یکی از ابزار های اصلی فتوشاپ برای پرکردن قسمت های از تصاویر و شکل های انتخاب شده است. با استفاده از این ابزار، شما می توانید بخش های مختلفی از تصویر را با هر رنگی که می‌ خواهید، پر کنید

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

حاشیه برش در کارت ویزیت به عنوان یک مسئله مهم در طراحی و چاپ کارت ویزیت مطرح است. حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت باید حداقل 5 میلیمتر باشد تا بخش های مهم اطلاعات در فرآیند برش به درستی قرار بگیرند.

۳ هفته پیش

27