کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

شنبه، 06 خرداد 1402

484

گزینه Trim در فتوشاپ برای برش کردن لایه های غیرضروری یک تصویر به طور خودکار استفاده می شود. با فعال کردن گزینه Trim، فتوشاپ به طور خودکار لایه هایی که در حوالی تصویر قرار دارند و به تصویر اضافی هستند را برش می دهد. شما می توانید جزئیات برش را با تعیین جهت برش و نوع محتوایی که می خواهید حفظ شود، کنترل کنید. علاوه بر این، شما می توانید پیش نمایشی از برش انجام شده در قسمت Preview ببینید و بر اساس آن تنظیمات برش را تغییر دهید.

trim در فتوشاپ

شما برای دسترسی به گزینه Trim در فتوشاپ می توانید به روش هایی که در زیر توضیح داده شده استفاده کنید:

از طریق منوی Image: برای دسترسی به گزینه Trim باید به منوی Image در نوار ابزار اصلی بروید و سپس بر روی گزینه Trim کلیک کنید.

با استفاده از کیبورد: برای دسترسی سریعتر به گزینه Trim، می توانید از دکمه های میانبر Ctrl + Alt + T (در ویندوز) یا Command + Option + T (در مک) استفاده کنید.

با استفاده از لایه: شما می توانید برای دسترسی به گزینه Trim از طریق لایه مورد نظر خود استفاده کنید. برای این کار نیاز است که لایه را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه‌های میانبر Ctrl + Alt + T (در ویندوز) یا Command + Option + T (در مک) کلیک کنید. سپس می توانید گزینه Trim را انتخاب کرده و با کلیک بر روی OK، برش مورد نظر خود را ایجاد کنید. بعد از انتخاب گزینه trim با پنجره ای همچون تصویر زیر رو برو خواهید شد

trim

در پنل Trim، چندین گزینه در دسترس است که شامل موارد زیر است:

Transparent Pixels: با انتخاب این گزینه، قسمت‌ های ترنسپرنت اطراف تصویر پاک می‌شوند.

Top Left Pixel Color: با انتخاب این گزینه، فقط قسمت ‌های ترنسپرنت بالا و چپ تصویر حذف می ‌شوند.

Bottom Right Pixel Color: با انتخاب این گزینه، فقط قسمت‌ های ترنسپرنت پایین و راست تصویر حذف می‌ شوند.

Trim Away: با این گزینه، می ‌توانید مشخص کنید که قسمت ‌های ترنسپرنت از بالا، پایین، چپ و راست تصویر حذف شوند.

برای نمونه، اگر گزینه Transparent Pixels را انتخاب کنید و سپس دکمه OK را بزنید، فضای ترنسپرنت اطراف تصویر پاک شده و تصویر به شکلی در می ‌آید که مورد نیاز شماست.

همچنین بخوانید: کاربرد گزینه smooth در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

دیروز

8

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

۱ هفته پیش

34

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

۱ هفته پیش

39

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

۲ هفته پیش

50

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

۲ هفته پیش

51

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

چگونه کش فتوشاپ را پاک کنیم؟

فتوشاپ، به عنوان محبوب‌ ترین نرم‌ افزار ویرایش عکس، از حافظه پنهان یا کش برای ذخیره‌سازی موقت داده‌ ها و تسریع عملکرد برنامه استفاده می‌کند. در این مقاله، به شما آموزش می ‌دهیم که چگونه کش فتوشاپ را  با دو روش مختلف پاک کنید.

1 ماه پیش

59

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

چطور در فتوشاپ خط چین بکشیم؟

یکی از سوالات متداول شما این است که چطور با فتوشا خط چین بکشیم در این مقاله نحوه کشیدن خط چین و یا اشکال به شکل خط چین در فتوشاپ را توضیح داده ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

69

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم؟

یکی از سوالات مهم هنرجویان فتوشاپ این است که چگونه در فتوشاپ وسط صفحه را پیدا کنیم برای پیدا کردن وسط صفحه در فتوشاپ روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از آسان ترین روش ها را در بخش زیر شرح میدهیم تا انتهای این مقاله از وبسایت چگونگی با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

136

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

چگونگی پیش نمایش فایل psd بدون باز کردن فایل

در این مقاله، به شما خواهیم گفت که چگونه می‌ توانید بدون نیاز به باز کردن فایل‌ های PSD یا همان لایه باز، پیش ‌نمایشی از محتوای آنها را مشاهده کنید.

2 ماه پیش

206

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

سایز کارت ویزیت در فتوشاپ چقدر است؟

در این مقاله به بررسی ابعاد دقیق و استاندارد برای طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ پرداخته ایم و نکاتی را برای طراحی کارت ویزیت ذکر کرده ایم با ما همراه باشید

2 ماه پیش

130