کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

گزینه Trim در فتوشاپ برای برش کردن لایه های غیرضروری یک تصویر به طور خودکار استفاده می شود. با فعال کردن گزینه Trim، فتوشاپ به طور خودکار لایه هایی که در حوالی تصویر قرار دارند و به تصویر اضافی هستند را برش می دهد. شما می توانید جزئیات برش را با تعیین جهت برش و نوع محتوایی که می خواهید حفظ شود، کنترل کنید. علاوه بر این، شما می توانید پیش نمایشی از برش انجام شده در قسمت Preview ببینید و بر اساس آن تنظیمات برش را تغییر دهید.

trim در فتوشاپ

شما برای دسترسی به گزینه Trim در فتوشاپ می توانید به روش هایی که در زیر توضیح داده شده استفاده کنید:

از طریق منوی Image: برای دسترسی به گزینه Trim باید به منوی Image در نوار ابزار اصلی بروید و سپس بر روی گزینه Trim کلیک کنید.

با استفاده از کیبورد: برای دسترسی سریعتر به گزینه Trim، می توانید از دکمه های میانبر Ctrl + Alt + T (در ویندوز) یا Command + Option + T (در مک) استفاده کنید.

با استفاده از لایه: شما می توانید برای دسترسی به گزینه Trim از طریق لایه مورد نظر خود استفاده کنید. برای این کار نیاز است که لایه را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه‌های میانبر Ctrl + Alt + T (در ویندوز) یا Command + Option + T (در مک) کلیک کنید. سپس می توانید گزینه Trim را انتخاب کرده و با کلیک بر روی OK، برش مورد نظر خود را ایجاد کنید. بعد از انتخاب گزینه trim با پنجره ای همچون تصویر زیر رو برو خواهید شد

trim

در پنل Trim، چندین گزینه در دسترس است که شامل موارد زیر است:

Transparent Pixels: با انتخاب این گزینه، قسمت‌ های ترنسپرنت اطراف تصویر پاک می‌شوند.

Top Left Pixel Color: با انتخاب این گزینه، فقط قسمت ‌های ترنسپرنت بالا و چپ تصویر حذف می ‌شوند.

Bottom Right Pixel Color: با انتخاب این گزینه، فقط قسمت‌ های ترنسپرنت پایین و راست تصویر حذف می‌ شوند.

Trim Away: با این گزینه، می ‌توانید مشخص کنید که قسمت ‌های ترنسپرنت از بالا، پایین، چپ و راست تصویر حذف شوند.

برای نمونه، اگر گزینه Transparent Pixels را انتخاب کنید و سپس دکمه OK را بزنید، فضای ترنسپرنت اطراف تصویر پاک شده و تصویر به شکلی در می ‌آید که مورد نیاز شماست.

همچنین بخوانید: کاربرد گزینه smooth در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ یکی از سوالاتی است که هنرجوهایی که در حال یادگیری فتوشاپ هستند و یا حتی مشغول به طراحی با فتوشاپ هستند برای آن ها مطرح می شود که چطور می توانم اعداد را در فتوشاپ فارسی بنویسم با ما همراه باشید

4 روز پیش

9

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

در فتوشاپ، گزینه Smooth موجب نرم کردن لبه‌های انتخاب شده تصویر می‌شود. با استفاده از این گزینه می‌توانید از شکل‌هایی با لبه‌ های خیلی تند یا نویزی، شکلی یکنواخت‌ تر و زیباتر ایجاد کنید.

۲ هفته پیش

11

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

با استفاده از Expand در فتوشاپ، می‌توانید یک محدوده انتخاب شده را به مقدار مشخصی از تمام جهات بزرگتر نمایید. بدون این‌ که شکل و نوع آن تغییر کند برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

12

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

در این مقاله، به شما آموزش داده می‌ شود که چگونه در فتوشاپ خروجی TIFF بگیرید. TIFF یکی از فرمت‌های تصویر با کیفیت بالاست که برای چاپ و پردازش تصاویر استفاده می‌ شود

۲ هفته پیش

15

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

در این قسمت از وبلاگ آموزشی چگونگی به نحوه ایجاد پوشه در فتوشاپ و همچنین حذف گروه در فتوشاپ و تغییر نام گروه میپردازیم برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

18

 اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به میزان نوری که بر روی تصویر اعمال می‌ شود، اشاره دارد. با استفاده از این ابزار، می‌ توانید میزان نور مورد نظر را برای تصویر تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

16

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

منوی Window در فتوشاپ برای سفارشی سازی و مدیریت بهتر پنجره ها و ابزارهای جانبی کاربرد دارد. با استفاده از این منو، کاربران می‌ توانند به راحتی پنجره‌ ها و پنل‌ های نیازمند خود را انتخاب کنند و دسترسی سریع تری به ابزارهای مورد نیاز خود داشته باشند.

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

خط برش در طراحی پاکت، یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت نهایی چاپ است. در این مقاله، با خط برش در چاپ پاکت‌ ها و موارد قابل توجه در طراحی و چاپ آن‌ها آشنا شده و رعایت آن‌ها را به شدت توصیه می ‌کنیم.

۳ هفته پیش

14

 چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

گزینه Fill یکی از ابزار های اصلی فتوشاپ برای پرکردن قسمت های از تصاویر و شکل های انتخاب شده است. با استفاده از این ابزار، شما می توانید بخش های مختلفی از تصویر را با هر رنگی که می‌ خواهید، پر کنید

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

حاشیه برش در کارت ویزیت به عنوان یک مسئله مهم در طراحی و چاپ کارت ویزیت مطرح است. حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت باید حداقل 5 میلیمتر باشد تا بخش های مهم اطلاعات در فرآیند برش به درستی قرار بگیرند.

۳ هفته پیش

27