کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

گزینه Trim در فتوشاپ برای برش کردن لایه های غیرضروری یک تصویر به طور خودکار استفاده می شود. با فعال کردن گزینه Trim، فتوشاپ به طور خودکار لایه هایی که در حوالی تصویر قرار دارند و به تصویر اضافی هستند را برش می دهد. شما می توانید جزئیات برش را با تعیین جهت برش و نوع محتوایی که می خواهید حفظ شود، کنترل کنید. علاوه بر این، شما می توانید پیش نمایشی از برش انجام شده در قسمت Preview ببینید و بر اساس آن تنظیمات برش را تغییر دهید.

trim در فتوشاپ

شما برای دسترسی به گزینه Trim در فتوشاپ می توانید به روش هایی که در زیر توضیح داده شده استفاده کنید:

از طریق منوی Image: برای دسترسی به گزینه Trim باید به منوی Image در نوار ابزار اصلی بروید و سپس بر روی گزینه Trim کلیک کنید.

با استفاده از کیبورد: برای دسترسی سریعتر به گزینه Trim، می توانید از دکمه های میانبر Ctrl + Alt + T (در ویندوز) یا Command + Option + T (در مک) استفاده کنید.

با استفاده از لایه: شما می توانید برای دسترسی به گزینه Trim از طریق لایه مورد نظر خود استفاده کنید. برای این کار نیاز است که لایه را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه‌های میانبر Ctrl + Alt + T (در ویندوز) یا Command + Option + T (در مک) کلیک کنید. سپس می توانید گزینه Trim را انتخاب کرده و با کلیک بر روی OK، برش مورد نظر خود را ایجاد کنید. بعد از انتخاب گزینه trim با پنجره ای همچون تصویر زیر رو برو خواهید شد

trim

در پنل Trim، چندین گزینه در دسترس است که شامل موارد زیر است:

Transparent Pixels: با انتخاب این گزینه، قسمت‌ های ترنسپرنت اطراف تصویر پاک می‌شوند.

Top Left Pixel Color: با انتخاب این گزینه، فقط قسمت ‌های ترنسپرنت بالا و چپ تصویر حذف می ‌شوند.

Bottom Right Pixel Color: با انتخاب این گزینه، فقط قسمت‌ های ترنسپرنت پایین و راست تصویر حذف می‌ شوند.

Trim Away: با این گزینه، می ‌توانید مشخص کنید که قسمت ‌های ترنسپرنت از بالا، پایین، چپ و راست تصویر حذف شوند.

برای نمونه، اگر گزینه Transparent Pixels را انتخاب کنید و سپس دکمه OK را بزنید، فضای ترنسپرنت اطراف تصویر پاک شده و تصویر به شکلی در می ‌آید که مورد نیاز شماست.

همچنین بخوانید: کاربرد گزینه smooth در فتوشاپ

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک فایل EPS را در فتوشاپ باز کنید. همچنین نکاتی را برای بهینه سازی کیفیت تصویر در هنگام باز کردن فایل های EPS ارائه خواهیم داد.

3 روز پیش

17

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

در این مقاله، نحوه اسکن عکس با فتوشاپ را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. با استفاده از این روش ساده، می توانید عکس های خود را با کیفیت بالا اسکن کنید

5 روز پیش

25

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

لایه‌ ها یکی از مهم‌ ترین مفاهیم در فتوشاپ هستند، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

83

چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد

چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد

در این مقاله، نحوه ساخت پترن در فتوشاپ را به همراه چگونگی اضافه کردن پترن در فتوشاپ به شما آموزش خواهیم داد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ برای ایجاد پترن های تکراری و منظم استفاده کنید.

1 ماه پیش

109

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

در این مقاله، به بررسی دلایل سیاه شدن صفحه فتوشاپ و نحوه رفع این مشکل پرداختیم. برای رفع این مشکل، می توانید مراحل ذکر شده در مقاله را دنبال کنید.

1 ماه پیش

147

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که متنی که در فتوشاپ ایجاد می کنید تار به نظر می رسد؟ این یک مشکل رایج است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله، ما به بررسی دلایل تار شدن متن در فتوشاپ و نحوه رفع پیکسلی شدن متن در فتوشاپ خواهیم پرداخت.

1 ماه پیش

257

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی به حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022 پرداخته ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

198

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

در این مقاله از وب سایت چگونگی به اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی لیبل CD در فتوشاپ برای چاپ پرداخته ایم برای آموزش کامل تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

135

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

اگر با مشکل باز نشدن صفحه جدید در فتوشاپ مواجه هستید، مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید. ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به رفع مشکل باز نشدن سند جدید در فتوشاپ پرداخته ایم

2 ماه پیش

132

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

ما در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ و همچنین در کنار آن چگونگی باز کردن قفل لایه ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

337