چطور اسم قالب ورد پرس یک سایت رو متوجه بشیم؟

اگر اطمینان حاصل کردیم که سایتی ورد پرس هست، سوال پیش می آید که از کجا متوجه شویم که سازنده قالب از چه قالبی استفاده کرده است ، ساده ترین روش برای برای اینکه نام قالب ورد پرس را متوجه شویم این است که کمی با ساختار کد نویسی قالب ورد پرس آشنا شویم، و اگر با ساختار آن آشنا نیستید جای نگرانی نیست ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به شما آموزش خواهیم داد تا به سادگی متوجه قالب استفاده شده در سایت مد نظر شوید و اگر تمایل داشته باشید به لینک دانلود آن نیز دسترسی پیدا کنید، با ما همراه باشید. در صورتی که هنوز اطمینان به وردپرسی بودن سایت ندارید به صفحه " 5 روش تشخیص وردپرسی بودن یک سایت" مراجعه نمایید.

روش ساده دستی پیدا کردن نام قالب ورد پرس

1. ابتدا ادرس سایت را در مرورگر خود وارد نمایید و سایت مورد نظر را باز کنید.
برای اینکار باید آدرس سایتی که مد نظرتان هست را با جست و جو در گوگل و یا ادرس مستقیم در مورگر گوگل کروم باز کنید.

2. کلید ترکیبی کنترل + u را میزنیم تا پنجره view-source مرورگر باز شود. این کار باعث می شود سورس کدهای صفحه جاری سایت برای شما نمایش داده شود.

 بدست آوردن قالب یک سایت

3. کلید ترکیبی کنترل + f را میزنیم و عبارت style.css را جست و جو میکنیم
فایل استایل یک فایل اساسی در ورد پرس هست و باید با همین نام در تمامی قالب های ورد پرس قرار گیرد و قطعا شما با جست و جو در صفحه به این فایل دسترسی پیدا خواهید کرد.

 تشخیص قالب وردپرس
4. سپس آن فایل style.css که در روت سایت قرار دارد را پیدا میکنیم و روی آن کلیک میکنیم تا در تب جداگانه باز شود.
فایل style.css ی که مد نظر ما هست در ریشه سایت قرار دارد در ورد پرس یعنی ادرس قبل از فایل استایل با ساختار زیر باشد  Sitename.com/wp-content/themes/…

 تشخیص قالب وردپرس

6. در فایل استایل باز شده در تب جاری عبارت Theme URI و یا Theme Name یا author Name را جست و جو میکنیم. به همین راحتی شما میتوانید متوجه شوید که اسم قالب ورد پرس و لینک دانلود ان را پیدا کنیم، همچنین برای پیدا کردن نام سازنده قالب ورد پرس داخل همین صفحه میتوانید دنبال Author و یا Author URI بگردید و با مطالعه Description میتوانید در خصوص قالب اطلاعات کسب کنید. البته لازم به ذکر هست که این روش برای قالب هایی جواب میدهد که آن را از مخزن ورد پرس و یا سایت های معتبر داخلی و خارجی خرید کرده باشند و دارای لایسنس باشد، اما اگر برنامه نویس خودش قالب را طراحی کرده باشد میتواند تنظیمات را پنهان و یا حذف نماید تا کسی متوجه نام قالب نشود امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید، برای مطالعه بیشتر مقالات برنامه نویسی و وردپرس پیج ما را دنبال کنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
Rescue Mode توی سرور چیکار میکنه؟

Rescue Mode توی سرور چیکار میکنه؟

در این مقاله از وب سایت آموزشی چگونگی به مفهوم Rescue Mode پرداخته ایم و به این سوال پاسخ داده ایم که Rescue Mode در سرور چه کاری انجام میدهد

2 ماه پیش

92

چگونگی غیر فعال کردن یک دیتا بیس در اس کیو ال سرور

چگونگی غیر فعال کردن یک دیتا بیس در اس کیو ال سرور

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه و چگونگی غیر فعال کردن یک دیتا بیس در اس کیو ال سرور را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید

3 ماه پیش

177

چگونگی افزایش زوم کد در ویژوال استودیو 2022

چگونگی افزایش زوم کد در ویژوال استودیو 2022

افزایش زوم کد می‌تواند به توسعه‌دهندگان کمک کند تا خطاهای کد را راحت‌ تر پیدا کنند. در این مقاله، نحوه افزایش زوم کد در ویژوال استودیو 2022 را به شما آموزش می‌دهیم.

6 ماه پیش

349

آموزش راست چين كردن قالب html

آموزش راست چين كردن قالب html

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید قالب html خارجی که چپ چین هستند را راست چین کنید؟ در این مقاله، ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با استفاده از HTML و CSS، محتوای قالب خود را به صورت راست چین نمایش دهید.

6 ماه پیش

1141

آموزش تغییر ظاهر(تم) در ویژوال استودیو 2022

آموزش تغییر ظاهر(تم) در ویژوال استودیو 2022

در این مقاله، نحوه تغییر ظاهر ویژوال استودیو کد 2022 را به شما آموزش خواهیم داد. با استفاده از این آموزش، می ‌توانید ظاهر ویرایشگر خود را مطابق با سلیقه و نیاز خود تغییر دهید.

6 ماه پیش

1692

آموزش تغییر رنگ و فونت در ویژوال استودیو 2022

آموزش تغییر رنگ و فونت در ویژوال استودیو 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به آموزش تغییر رنگ و فونت در ویژوال استودیو 2022 می‌پردازیم. با استفاده از این آموزش، می‌ توانید محیط Visual Studioخود را مطابق با سلیقه خود شخصی‌ سازی کنید.

6 ماه پیش

702

5 روش ساده برای تشخیص وردپرسی بودن یک سایت

5 روش ساده برای تشخیص وردپرسی بودن یک سایت

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به بررسی روش ‌های مختلفی می ‌پردازیم که می ‌توان برای تشخیص وردپرسی بودن یک سایت استفاده کرد.

6 ماه پیش

376

چگونگی گروه بندی در html با کمک تگ fieldset

چگونگی گروه بندی در html با کمک تگ fieldset

در این مطلب از وب سایت چگونگی به گروه بندی در html با کمک تگ fieldset میپردازیم، برای گروه بندی در html از تگ filedset و تگ legend استفاده میکنیم.

1 سال پیش

394