چطور در اکسل جدول بکشیم؟

فرض کنید در حال استفاده از اطلاعات حجیم  در اکسل هستید و می‌خواهید آنها را به صورت جدولی  منظم و خوانا درآورید.  در این میان،  با چالشی روبرو می‌شوید: چطور می‌ توان بدون صرف زمان زیاد و به سادگی یک جدول استاندارد و زیبا در اکسل ایجاد کرد؟ خوشبختانه، اکسل ابزارهای قدرتمندی را برای این کار ارائه می‌دهد. با استفاده از این ابزارها می‌توانید در عرض چند دقیقه جدول‌هایی حرفه‌ای و با امکانات متنوع ایجاد کنید. در این مقاله، راهنمای گام‌ به‌ گام ساخت جدول در اکسل را به شما ارائه می‌ کنیم. با مطالعه این راهنما و تمرین موارد آموزشی، شما به راحتی می‌ توانید جدول‌ های دلخواه خود را در اکسل ایجاد کنید و به اطلاعاتتان نظم و ترتیب ببخشید.

  1. انتخاب محدوده سلول‌ ها: اولین قدم برای ساخت جدول، انتخاب محدوده سلول‌هایی است که می‌خواهید در جدولتان باشند. برای این کار، کافی است با استفاده از ماوس، سلول‌های مورد نظرتان را به صورت مستطیل انتخاب کنید همانند تصویر زیر

جدول در اکسل

2. استفاده از ابزار Insert Table: ساده‌ترین روش برای ساخت جدول در اکسل، استفاده از ابزار "Insert Table" است. برای این کار، ابتدا به تب "Insert" در نوار ابزار اکسل بروید و روی دکمه "Table" کلیک کنید. سپس در کادر "Create Table" که ظاهر می‌شود، محدوده سلول‌های انتخابی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز، محدوده را با استفاده از دکمه‌های بالا و پایین در کادر تنظیم کنید. اگر می‌خواهید عنوان‌ها در ردیف اول جدولتان قرار بگیرند، گزینه "My table has headers" را علامت بزنید و در نهایت، روی دکمه "OK" کلیک کنید. با انجام این مراحل، جدول شما به طور خودکار ایجاد خواهد شد.

جدول در اکسل

در این مقاله، به طور کامل مراحل ساخت جدول در اکسل را به شما آموزش دادیم. شما با استفاده از این راهنما می‌ توانید جدول‌های استاندارد و زیبا را در اکسل ایجاد کنید و به  اطلاعاتتان نظم و  ترتیب  ببخشید. به یاد داشته باشید که با کمی تمرین و استفاده از ابزارهای موجود در  اکسل، می‌توانید  جدول‌های  پیچیده‌ تر و حرفه‌ ای تری را نیز ایجاد  کنید.

 

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
 حل مشکل مخفی شدن نوار ابزار اکسل

حل مشکل مخفی شدن نوار ابزار اکسل

در این مقاله از وب سایت چگونگی، به بررسی راهکارهای مختلف برای حل مشکل مخفی شدن نوار ابزار اکسل می‌پردازیم و قدم به قدم شما را در مسیر بازگرداندن آن راهنمایی می‌کنیم.

۳ هفته پیش

65

چرا پرینت اکسل ریز می‌ شود؟

چرا پرینت اکسل ریز می‌ شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن در هنگام چاپ اسناد اکسل خود مواجه شوید، ریز بودن متن و محتوا در چاپ نهایی است. این مشکل می‌ تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در این مقاله به بررسی آنها و ارائه راه‌ حل‌ های مناسب برای رفع آن می‌ پردازیم.

1 ماه پیش

117

ادغام دو سلول در اکسل بدون حذف اطلاعات

ادغام دو سلول در اکسل بدون حذف اطلاعات

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم ادغام دو سلول در اکسل بدون حذف اطلاعات را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله برای این آموزش با ما همراه باشید

1 ماه پیش

126

چگونه در اکسل راست چین کنیم؟

چگونه در اکسل راست چین کنیم؟

در این مقاله، به آموزش نحوه راست به چپ کردن کاربرگ اکسل به صورت گام به گام می‌پردازیم.  با انجام این کار، جهت نمایش متن و چیدمان سلول‌ها در کاربرگ شما از چپ به راست به راست به چپ تغییر خواهد کرد.

1 ماه پیش

71

تیک زدن در اکسل با دابل کلیک چگونه انجام می شود؟

تیک زدن در اکسل با دابل کلیک چگونه انجام می شود؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی تیک زدن در اکسل با دابل کلیک را آموزش میبینم، تیک زدن در اکسل چندین روش دارد که در این مقاله به صورت کامل به آن پرداخته ایم، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

3 ماه پیش

374

چگونه صفر در اکسل حذف نشود

چگونه صفر در اکسل حذف نشود

حتماً برای شما هم پیش آمده که هنگام وارد کردن اعدادی مانند کد ملی یا شماره تلفن در اکسل، با حذف صفر های ابتدایی آن ها مواجه شده باشید. در این مقاله به بررسی راه حل های مختلف برای جلوگیری از حذف صفر در اکسل می پردازیم.

5 ماه پیش

1923

چگونه در اکسل بین اعداد ممیز بگذاریم؟

چگونه در اکسل بین اعداد ممیز بگذاریم؟

در اکسل از نقطه برای جدا کردن ارقام اعشاری استفاده می‌شود. با این حال، در برخی موارد ممکن است نیاز باشد که از ممیز برای جدا کردن ارقام اعشاری استفاده شود.

5 ماه پیش

4956