چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

یک شنبه، 31 اردیبهشت

18

ایجاد پوشه در فتوشاپ

همه ما طراحان گرافیک که روزانه با فتوشاپ سر و کار داریم می‌ دانیم که لایه ها یکی از کلیدی‌ ترین بخش ‌های فتوشاپ هستند، به‌طوری‌ که بدون وجود آن ‌ها، هیچ ‌گونه عملیات مهمی را نمی‌ توان انجام داد. همچنین، با افزایش تعداد لایه‌ها، مدیریت آن ‌ها چالش‌ های جدیدی را برای کاربران به ‌وجود می‌آورد. به منظور افزایش بهره ‌وری، گروه بندی لایه‌ها یا "گروه‌ های لایه‌ ای" یکی از مفید ترین و مهمترین ابزارهای فتوشاپ به‌ شمار می‌آید. با استفاده از گروه‌ بندی، می‌ توانید لایه‌ های مختلف را به‌ صورت خودکار در یک مجموعه یا گروه جمع آوری کرده و بطور کاملاً سیستماتیک و مرتب مدیریت کنید. برای ایجاد گروه به راحت ترین روش می توانید از بخش لایه ها تصاویر و یا لایه های مورد نیاز خود را با ctrl انتخاب کرده و در انتها کلید ترکیبی ctrl+ G  را بزنید و به راحتی گروه خود را ایجاد نمایید. پس از ایجاد گروه، می‌ توانید لایه‌های مربوط به متون، تصاویر، اشیاء و... را داخل آن قرار دهید و بطور کاملاً سیستماتیک و مرتب مدیریت کنید. البته با توجه به تعداد گروه‌ ها، نیز باید مدیریت ‌هایی انجام دهید بنابراین، گروه بندی لایه‌ ها در فتوشاپ یکی از روش ‌های مفید و حرفه‌ای اطلاعاتی برای مدیریت موثر لایه ‌های پیچیده در جلو‌گیری از پراکندگی لایه‌ها در محیط کار است.

ایجاد گروه در فتوشاپ

حذف گروه در فتوشاپ 

  حذف گروه در فتوشاپ به راحتی امکان پذیر است برای اینکه بتوانید به حذف گروه در فتوشاپ بپردازید ابتدا روی گروهی که ایجاد کرده اید کلیک راست کرده و همانند تصویر زیر روی گزینه Delete Group  بزنید بعد از انجام اینکار مشاهده میکنید که گروهی که ایجاد کرده اید حذف شده است.

حذف کردن گروه در فتوشاپ

Ungroup در فتوشاپ

گاها در طراحی ها پیش می آید که بعد از اینکه تمامی لایه های مورد نیاز خود را در یک گروه ایجاد کردید قصد داشته باشید ان ها را از گروه بندی که ایجاد شده است خارج کنید برای اینکار ابتدا روی گروه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Ungroup layers را انتخاب میکنید و بعد از انجام اینکار مشاهده میکنید که لایه ها از گروه خارج شده و به صورت جدا از هم قرار میگیرند.

​تغییر نام گروه در فتوشاپ

یکی از راحت ترین و ساده ترین روش ها برای تغییر نام گروه در فتوشاپ این است که روی گروه ایجاد شده دوبار کلیک نمایید و با تصویری همانند عکس زیر روبرو خواهید شد و کافی است در این قسمت نام مورد نظر خود را وارد نمایید برای مثال شما نیاز دارید که به لایه های متنی خود یک نظمی ببخشید می توانید اسم گروه را به متون تغییر داده و تمام لایه های متن را در آن قرار دهید.

تغییر نام گروه در فتوشاپ

​کلید میانبر يكی كردن لايه ها در فتوشاپ

کلید میانبر برای گروه کردن یا یکی کردن لایه ها در فتوشاپ به صورت پیش فرض به Ctrl+G (در ویندوز) یا Command+G (در مک) می‌باشد. با فشردن این دو کلید، لایه هایی که انتخاب شده اند به صورت یک گروه با هم ترکیب می‌شوند. می‌توانید همچنین این کلید میانبر را با انتخاب لایه های مورد نظر و کلیک راست بر روی آن‌ها و انتخاب گروه‌ کردن نیز فعال کنید.

همچنین اگر تمایل به آموزش صفر تا صد فتوشاپ دارید به صفحه " پکیج کامل آموزش فتوشاپ " مراجعه کنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ یکی از سوالاتی است که هنرجوهایی که در حال یادگیری فتوشاپ هستند و یا حتی مشغول به طراحی با فتوشاپ هستند برای آن ها مطرح می شود که چطور می توانم اعداد را در فتوشاپ فارسی بنویسم با ما همراه باشید

4 روز پیش

9

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

گزینه trim در فتوشاپ یک فرمان است که در ویرایش تصاویر و طراحی لوگو کاربرد زیادی دارد، به همین علت توصیه می کنیم حتما مقاله منتشر شده را تا انتها مطالعه کنید تا با کاربرد ابزار trim در فتوشاپ آشنا شوید.

۱ هفته پیش

14

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

در فتوشاپ، گزینه Smooth موجب نرم کردن لبه‌های انتخاب شده تصویر می‌شود. با استفاده از این گزینه می‌توانید از شکل‌هایی با لبه‌ های خیلی تند یا نویزی، شکلی یکنواخت‌ تر و زیباتر ایجاد کنید.

۲ هفته پیش

11

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

با استفاده از Expand در فتوشاپ، می‌توانید یک محدوده انتخاب شده را به مقدار مشخصی از تمام جهات بزرگتر نمایید. بدون این‌ که شکل و نوع آن تغییر کند برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

11

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

در این مقاله، به شما آموزش داده می‌ شود که چگونه در فتوشاپ خروجی TIFF بگیرید. TIFF یکی از فرمت‌های تصویر با کیفیت بالاست که برای چاپ و پردازش تصاویر استفاده می‌ شود

۲ هفته پیش

14

 اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به میزان نوری که بر روی تصویر اعمال می‌ شود، اشاره دارد. با استفاده از این ابزار، می‌ توانید میزان نور مورد نظر را برای تصویر تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

16

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

منوی Window در فتوشاپ برای سفارشی سازی و مدیریت بهتر پنجره ها و ابزارهای جانبی کاربرد دارد. با استفاده از این منو، کاربران می‌ توانند به راحتی پنجره‌ ها و پنل‌ های نیازمند خود را انتخاب کنند و دسترسی سریع تری به ابزارهای مورد نیاز خود داشته باشند.

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

خط برش در طراحی پاکت، یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت نهایی چاپ است. در این مقاله، با خط برش در چاپ پاکت‌ ها و موارد قابل توجه در طراحی و چاپ آن‌ها آشنا شده و رعایت آن‌ها را به شدت توصیه می ‌کنیم.

۳ هفته پیش

14

 چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

گزینه Fill یکی از ابزار های اصلی فتوشاپ برای پرکردن قسمت های از تصاویر و شکل های انتخاب شده است. با استفاده از این ابزار، شما می توانید بخش های مختلفی از تصویر را با هر رنگی که می‌ خواهید، پر کنید

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت چقدر است؟

حاشیه برش در کارت ویزیت به عنوان یک مسئله مهم در طراحی و چاپ کارت ویزیت مطرح است. حاشیه برش اصولی در کارت ویزیت باید حداقل 5 میلیمتر باشد تا بخش های مهم اطلاعات در فرآیند برش به درستی قرار بگیرند.

۳ هفته پیش

26