چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

یک شنبه، 31 اردیبهشت

252

ایجاد پوشه در فتوشاپ

همه ما طراحان گرافیک که روزانه با فتوشاپ سر و کار داریم می‌ دانیم که لایه ها یکی از کلیدی‌ ترین بخش ‌های فتوشاپ هستند، به‌طوری‌ که بدون وجود آن ‌ها، هیچ ‌گونه عملیات مهمی را نمی‌ توان انجام داد. همچنین، با افزایش تعداد لایه‌ها، مدیریت آن ‌ها چالش‌ های جدیدی را برای کاربران به ‌وجود می‌آورد. به منظور افزایش بهره ‌وری، گروه بندی لایه‌ها یا "گروه‌ های لایه‌ ای" یکی از مفید ترین و مهمترین ابزارهای فتوشاپ به‌ شمار می‌آید. با استفاده از گروه‌ بندی، می‌ توانید لایه‌ های مختلف را به‌ صورت خودکار در یک مجموعه یا گروه جمع آوری کرده و بطور کاملاً سیستماتیک و مرتب مدیریت کنید. برای ایجاد گروه به راحت ترین روش می توانید از بخش لایه ها تصاویر و یا لایه های مورد نیاز خود را با ctrl انتخاب کرده و در انتها کلید ترکیبی ctrl+ G  را بزنید و به راحتی گروه خود را ایجاد نمایید. پس از ایجاد گروه، می‌ توانید لایه‌های مربوط به متون، تصاویر، اشیاء و... را داخل آن قرار دهید و بطور کاملاً سیستماتیک و مرتب مدیریت کنید. البته با توجه به تعداد گروه‌ ها، نیز باید مدیریت ‌هایی انجام دهید بنابراین، گروه بندی لایه‌ ها در فتوشاپ یکی از روش ‌های مفید و حرفه‌ای اطلاعاتی برای مدیریت موثر لایه ‌های پیچیده در جلو‌گیری از پراکندگی لایه‌ها در محیط کار است.

ایجاد گروه در فتوشاپ

حذف گروه در فتوشاپ 

  حذف گروه در فتوشاپ به راحتی امکان پذیر است برای اینکه بتوانید به حذف گروه در فتوشاپ بپردازید ابتدا روی گروهی که ایجاد کرده اید کلیک راست کرده و همانند تصویر زیر روی گزینه Delete Group  بزنید بعد از انجام اینکار مشاهده میکنید که گروهی که ایجاد کرده اید حذف شده است.

حذف کردن گروه در فتوشاپ

Ungroup در فتوشاپ

گاها در طراحی ها پیش می آید که بعد از اینکه تمامی لایه های مورد نیاز خود را در یک گروه ایجاد کردید قصد داشته باشید ان ها را از گروه بندی که ایجاد شده است خارج کنید برای اینکار ابتدا روی گروه مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Ungroup layers را انتخاب میکنید و بعد از انجام اینکار مشاهده میکنید که لایه ها از گروه خارج شده و به صورت جدا از هم قرار میگیرند.

​تغییر نام گروه در فتوشاپ

یکی از راحت ترین و ساده ترین روش ها برای تغییر نام گروه در فتوشاپ این است که روی گروه ایجاد شده دوبار کلیک نمایید و با تصویری همانند عکس زیر روبرو خواهید شد و کافی است در این قسمت نام مورد نظر خود را وارد نمایید برای مثال شما نیاز دارید که به لایه های متنی خود یک نظمی ببخشید می توانید اسم گروه را به متون تغییر داده و تمام لایه های متن را در آن قرار دهید.

تغییر نام گروه در فتوشاپ

​کلید میانبر يكی كردن لايه ها در فتوشاپ

کلید میانبر برای گروه کردن یا یکی کردن لایه ها در فتوشاپ به صورت پیش فرض به Ctrl+G (در ویندوز) یا Command+G (در مک) می‌باشد. با فشردن این دو کلید، لایه هایی که انتخاب شده اند به صورت یک گروه با هم ترکیب می‌شوند. می‌توانید همچنین این کلید میانبر را با انتخاب لایه های مورد نظر و کلیک راست بر روی آن‌ها و انتخاب گروه‌ کردن نیز فعال کنید.

همچنین اگر تمایل به آموزش صفر تا صد فتوشاپ دارید به صفحه " پکیج کامل آموزش فتوشاپ " مراجعه کنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک فایل EPS را در فتوشاپ باز کنید. همچنین نکاتی را برای بهینه سازی کیفیت تصویر در هنگام باز کردن فایل های EPS ارائه خواهیم داد.

3 روز پیش

17

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

در این مقاله، نحوه اسکن عکس با فتوشاپ را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. با استفاده از این روش ساده، می توانید عکس های خود را با کیفیت بالا اسکن کنید

5 روز پیش

25

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

لایه‌ ها یکی از مهم‌ ترین مفاهیم در فتوشاپ هستند، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

83

چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد

چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد

در این مقاله، نحوه ساخت پترن در فتوشاپ را به همراه چگونگی اضافه کردن پترن در فتوشاپ به شما آموزش خواهیم داد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ برای ایجاد پترن های تکراری و منظم استفاده کنید.

1 ماه پیش

109

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

در این مقاله، به بررسی دلایل سیاه شدن صفحه فتوشاپ و نحوه رفع این مشکل پرداختیم. برای رفع این مشکل، می توانید مراحل ذکر شده در مقاله را دنبال کنید.

1 ماه پیش

147

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که متنی که در فتوشاپ ایجاد می کنید تار به نظر می رسد؟ این یک مشکل رایج است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله، ما به بررسی دلایل تار شدن متن در فتوشاپ و نحوه رفع پیکسلی شدن متن در فتوشاپ خواهیم پرداخت.

1 ماه پیش

257

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی به حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022 پرداخته ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

198

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

در این مقاله از وب سایت چگونگی به اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی لیبل CD در فتوشاپ برای چاپ پرداخته ایم برای آموزش کامل تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

135

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

اگر با مشکل باز نشدن صفحه جدید در فتوشاپ مواجه هستید، مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید. ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به رفع مشکل باز نشدن سند جدید در فتوشاپ پرداخته ایم

2 ماه پیش

132

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

ما در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ و همچنین در کنار آن چگونگی باز کردن قفل لایه ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

337