5 کلید ترکیبی کاربردی در فتوشاپ که با کنترل شروع می شوند

استفاده از کلید های ترکیبی در فتوشاپ مزایای بسیاری دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

افزایش سرعت کار: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما به سرعت می‌توانید دستورات و عملیات‌ های مختلف را اجرا کنید و به طور کلی کار خود را به سرعت انجام دهید.

کاهش نیاز به ماوس: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما نیاز کمتری به استفاده از ماوس خواهید داشت و این باعث می‌شود که کاربری شما در فتوشاپ بیشتر به صورت کلیدی و سریعتر باشد.

دسترسی آسان‌ تر به ابزارهای مختلف: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما به راحتی می‌توانید به ابزارهای مختلف در فتوشاپ دسترسی پیدا کنید و آن‌ ها را در دسترس خود قرار دهید.

اجرای عملیات‌های پیچیده: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما می‌توانید به سرعت عملیات‌های پیچیده‌تر را نیز انجام دهید و در کار خود بسیار حرفه‌ای تر عمل کنید.

قابلیت هماهنگی با سیستم‌عامل: بیشتر کلیدهای ترکیبی در فتوشاپ قابلیت تغییر دادن هستند و شما می‌توانید آن‌ها را با سیستم‌ عامل خود هماهنگ کنید و با استفاده از آن‌ ها در هر نرم‌افزار دیگری نیز به طور مشابه کار کنید.

کلید ترکیبی کنترل + m

دکمه کنترل + m در فتوشاپ یکی از میان‌ افزارهای طراحی، برای باز کردن پنجره دستور Curves (منحنی‌ها) است. با استفاده از این ابزار، می‌توانید روشنایی و کنتراست تصویر را تنظیم کنید و تصویر را به صورت دقیق تر و بهینه تر اصلاح کنید. در پنجره Curves، می‌توانید منحنی‌ های RGB، سیان، ماژنتا و زرد رنگ را کنترل کنید و تنظیم کنید که تصویرتان بهترین شکل را داشته باشد.

کلید ترکیبی کنترل + l

کلید کنترل + L در فتوشاپ (Control + L) معمولاً برای باز کردن پنجره "Levels" (سطوح) استفاده می‌شود. این پنجره به شما اجازه می دهد تا آستانه های سیاه و سفید و نقاط میانی تصویر را تنظیم کنید. با استفاده از این کلید می توانید این پنجره را باز کنید و تغییراتی روی تصویر خود اعمال کنید.

کلید ترکیبی کنترل + t

کلید های کنترل و t در فتوشاپ، یک دستور واحد را فعال می کنند که کاربر را قادر می سازد اندازه ، پهنای و زاویه لایه ها و اشیاء تصویر را تغییر دهد. با کلید کنترل و t ، لایه ای را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب کرده ، فعال می کنید و می توانید اندازه ، مقیاس و دوران آن را تنظیم کنید. علاوه بر این، با استفاده از این دستور کاربر می تواند لایه ها را به ارتفاعات مختلف جابجا کند یا بر روی دیگر لایه ها قرار دهد. همچنین با استفاده از کلیدهای شیفت و کنترل در کنار t ، می توانید لایه را به طور متناظر جابجا کرده و انتخاب لایه را کنترل کنید.

کلید ترکیبی کنترل + u

در نرم ‌افزار فتوشاپ، کنترل+ u یک دستور مخصوص کنترل رنگ و سطوح روشنایی و کنتراست تصویر است. با زدن این دو کلید، پنجره Hue/Saturation/Lightness باز شده و شما قادر خواهید بود تا روی هر کدام از سه مقدار Hue (رنگ) ، Saturation (اشباع) و Lightness (روشنایی) تصویر کنترل داشته باشید. به عبارت دیگر، این دستور به شما امکان تغییر رنگ‌ها و چشم‌ پوشی در تصویر را می‌دهد.

کلید ترکیبی کنترل + d

در نرم‌ افزار فتوشاپ، کلیدهای کنترل + d یک دستور مخصوص دیگر هستند. با زدن این دو کلید، شما می‌توانید تمامی انتخاب‌هایی که در تصویر داشتید را حذف کنید و به حالت پیش‌فرض برگردانید. به این صورت که هرگونه ماسک، پوشش و یا اشاره‌ گری که قبلاً روی تصویر اعمال کرده‌اید، با زدن این دکمه‌ها پاک خواهد شد و تصویر به حالت اولیه برگردانده می‌شود.

همچنین بخوانید: چگونه با فتوشاپ پسوند jpg رو به png تبدیل کنیم؟

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

چطور با فتوشاپ فایل EPS را باز کنیم؟

در این مقاله، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک فایل EPS را در فتوشاپ باز کنید. همچنین نکاتی را برای بهینه سازی کیفیت تصویر در هنگام باز کردن فایل های EPS ارائه خواهیم داد.

3 روز پیش

17

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

چگونه در فتوشاپ اسکن کنیم؟

در این مقاله، نحوه اسکن عکس با فتوشاپ را به صورت گام به گام توضیح خواهیم داد. با استفاده از این روش ساده، می توانید عکس های خود را با کیفیت بالا اسکن کنید

5 روز پیش

25

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد لایه در فتوشاپ

لایه‌ ها یکی از مهم‌ ترین مفاهیم در فتوشاپ هستند، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است نحوه ایجاد لایه در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

83

چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد

چگونه در فتوشاپ پترن درست کنیم صفر تا صد

در این مقاله، نحوه ساخت پترن در فتوشاپ را به همراه چگونگی اضافه کردن پترن در فتوشاپ به شما آموزش خواهیم داد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از ابزارها و ویژگی های فتوشاپ برای ایجاد پترن های تکراری و منظم استفاده کنید.

1 ماه پیش

109

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

چرا صفحه فتوشاپ سیاه می شود؟

در این مقاله، به بررسی دلایل سیاه شدن صفحه فتوشاپ و نحوه رفع این مشکل پرداختیم. برای رفع این مشکل، می توانید مراحل ذکر شده در مقاله را دنبال کنید.

1 ماه پیش

147

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

چرا متن در فتوشاپ تار می شود؟

آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که متنی که در فتوشاپ ایجاد می کنید تار به نظر می رسد؟ این یک مشکل رایج است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در این مقاله، ما به بررسی دلایل تار شدن متن در فتوشاپ و نحوه رفع پیکسلی شدن متن در فتوشاپ خواهیم پرداخت.

1 ماه پیش

257

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022

در این مقاله از وب سایت چگونگی به حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب فتوشاپ 2022 پرداخته ایم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

1 ماه پیش

198

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی

در این مقاله از وب سایت چگونگی به اندازه لیبل سی دی در فتوشاپ و نکات طراحی لیبل CD در فتوشاپ برای چاپ پرداخته ایم برای آموزش کامل تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

135

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

چرا در فتوشاپ صفحه جدید باز نمی شود

اگر با مشکل باز نشدن صفحه جدید در فتوشاپ مواجه هستید، مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید تا مشکل را برطرف کنید. ما در این مقاله از وب سایت چگونگی به رفع مشکل باز نشدن سند جدید در فتوشاپ پرداخته ایم

2 ماه پیش

132

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ

ما در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم چگونگی قفل کردن لایه ها در فتوشاپ و همچنین در کنار آن چگونگی باز کردن قفل لایه ها در فتوشاپ را به شما آموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

337