5 کلید ترکیبی کاربردی در فتوشاپ که با کنترل شروع می شوند

استفاده از کلید های ترکیبی در فتوشاپ مزایای بسیاری دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

افزایش سرعت کار: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما به سرعت می‌توانید دستورات و عملیات‌ های مختلف را اجرا کنید و به طور کلی کار خود را به سرعت انجام دهید.

کاهش نیاز به ماوس: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما نیاز کمتری به استفاده از ماوس خواهید داشت و این باعث می‌شود که کاربری شما در فتوشاپ بیشتر به صورت کلیدی و سریعتر باشد.

دسترسی آسان‌ تر به ابزارهای مختلف: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما به راحتی می‌توانید به ابزارهای مختلف در فتوشاپ دسترسی پیدا کنید و آن‌ ها را در دسترس خود قرار دهید.

اجرای عملیات‌های پیچیده: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما می‌توانید به سرعت عملیات‌های پیچیده‌تر را نیز انجام دهید و در کار خود بسیار حرفه‌ای تر عمل کنید.

قابلیت هماهنگی با سیستم‌عامل: بیشتر کلیدهای ترکیبی در فتوشاپ قابلیت تغییر دادن هستند و شما می‌توانید آن‌ها را با سیستم‌ عامل خود هماهنگ کنید و با استفاده از آن‌ ها در هر نرم‌افزار دیگری نیز به طور مشابه کار کنید.

کلید ترکیبی کنترل + m

دکمه کنترل + m در فتوشاپ یکی از میان‌ افزارهای طراحی، برای باز کردن پنجره دستور Curves (منحنی‌ها) است. با استفاده از این ابزار، می‌توانید روشنایی و کنتراست تصویر را تنظیم کنید و تصویر را به صورت دقیق تر و بهینه تر اصلاح کنید. در پنجره Curves، می‌توانید منحنی‌ های RGB، سیان، ماژنتا و زرد رنگ را کنترل کنید و تنظیم کنید که تصویرتان بهترین شکل را داشته باشد.

کلید ترکیبی کنترل + l

کلید کنترل + L در فتوشاپ (Control + L) معمولاً برای باز کردن پنجره "Levels" (سطوح) استفاده می‌شود. این پنجره به شما اجازه می دهد تا آستانه های سیاه و سفید و نقاط میانی تصویر را تنظیم کنید. با استفاده از این کلید می توانید این پنجره را باز کنید و تغییراتی روی تصویر خود اعمال کنید.

کلید ترکیبی کنترل + t

کلید های کنترل و t در فتوشاپ، یک دستور واحد را فعال می کنند که کاربر را قادر می سازد اندازه ، پهنای و زاویه لایه ها و اشیاء تصویر را تغییر دهد. با کلید کنترل و t ، لایه ای را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب کرده ، فعال می کنید و می توانید اندازه ، مقیاس و دوران آن را تنظیم کنید. علاوه بر این، با استفاده از این دستور کاربر می تواند لایه ها را به ارتفاعات مختلف جابجا کند یا بر روی دیگر لایه ها قرار دهد. همچنین با استفاده از کلیدهای شیفت و کنترل در کنار t ، می توانید لایه را به طور متناظر جابجا کرده و انتخاب لایه را کنترل کنید.

کلید ترکیبی کنترل + u

در نرم ‌افزار فتوشاپ، کنترل+ u یک دستور مخصوص کنترل رنگ و سطوح روشنایی و کنتراست تصویر است. با زدن این دو کلید، پنجره Hue/Saturation/Lightness باز شده و شما قادر خواهید بود تا روی هر کدام از سه مقدار Hue (رنگ) ، Saturation (اشباع) و Lightness (روشنایی) تصویر کنترل داشته باشید. به عبارت دیگر، این دستور به شما امکان تغییر رنگ‌ها و چشم‌ پوشی در تصویر را می‌دهد.

کلید ترکیبی کنترل + d

در نرم‌ افزار فتوشاپ، کلیدهای کنترل + d یک دستور مخصوص دیگر هستند. با زدن این دو کلید، شما می‌توانید تمامی انتخاب‌هایی که در تصویر داشتید را حذف کنید و به حالت پیش‌فرض برگردانید. به این صورت که هرگونه ماسک، پوشش و یا اشاره‌ گری که قبلاً روی تصویر اعمال کرده‌اید، با زدن این دکمه‌ها پاک خواهد شد و تصویر به حالت اولیه برگردانده می‌شود.

همچنین بخوانید: چگونه با فتوشاپ پسوند jpg رو به png تبدیل کنیم؟

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ

چگونگی فارسی کردن اعداد در فتوشاپ یکی از سوالاتی است که هنرجوهایی که در حال یادگیری فتوشاپ هستند و یا حتی مشغول به طراحی با فتوشاپ هستند برای آن ها مطرح می شود که چطور می توانم اعداد را در فتوشاپ فارسی بنویسم با ما همراه باشید

4 روز پیش

9

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

کاربرد گزینه trim در فتوشاپ

گزینه trim در فتوشاپ یک فرمان است که در ویرایش تصاویر و طراحی لوگو کاربرد زیادی دارد، به همین علت توصیه می کنیم حتما مقاله منتشر شده را تا انتها مطالعه کنید تا با کاربرد ابزار trim در فتوشاپ آشنا شوید.

۱ هفته پیش

15

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

کاربرد گزینه Smooth در فتوشاپ

در فتوشاپ، گزینه Smooth موجب نرم کردن لبه‌های انتخاب شده تصویر می‌شود. با استفاده از این گزینه می‌توانید از شکل‌هایی با لبه‌ های خیلی تند یا نویزی، شکلی یکنواخت‌ تر و زیباتر ایجاد کنید.

۲ هفته پیش

11

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

کاربرد گزینه expand در فتوشاپ

با استفاده از Expand در فتوشاپ، می‌توانید یک محدوده انتخاب شده را به مقدار مشخصی از تمام جهات بزرگتر نمایید. بدون این‌ که شکل و نوع آن تغییر کند برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

12

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

چگونگی گرفتن خروجی tiff در فتوشاپ

در این مقاله، به شما آموزش داده می‌ شود که چگونه در فتوشاپ خروجی TIFF بگیرید. TIFF یکی از فرمت‌های تصویر با کیفیت بالاست که برای چاپ و پردازش تصاویر استفاده می‌ شود

۲ هفته پیش

15

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

چگونگی ایجاد گروه در فتوشاپ

در این قسمت از وبلاگ آموزشی چگونگی به نحوه ایجاد پوشه در فتوشاپ و همچنین حذف گروه در فتوشاپ و تغییر نام گروه میپردازیم برای ادامه مطلب با ما همراه باشید

۲ هفته پیش

18

 اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر در فتوشاپ به چه معناست؟

اکسپوژر (Exposure) در فتوشاپ به میزان نوری که بر روی تصویر اعمال می‌ شود، اشاره دارد. با استفاده از این ابزار، می‌ توانید میزان نور مورد نظر را برای تصویر تنظیم کنید.

۲ هفته پیش

16

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

چگونگی کار با window در منوی فتوشاپ

منوی Window در فتوشاپ برای سفارشی سازی و مدیریت بهتر پنجره ها و ابزارهای جانبی کاربرد دارد. با استفاده از این منو، کاربران می‌ توانند به راحتی پنجره‌ ها و پنل‌ های نیازمند خود را انتخاب کنند و دسترسی سریع تری به ابزارهای مورد نیاز خود داشته باشند.

۳ هفته پیش

22

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

حاشیه برش درست برای پاکت ها چقدر است؟

خط برش در طراحی پاکت، یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر کیفیت نهایی چاپ است. در این مقاله، با خط برش در چاپ پاکت‌ ها و موارد قابل توجه در طراحی و چاپ آن‌ها آشنا شده و رعایت آن‌ها را به شدت توصیه می ‌کنیم.

۳ هفته پیش

14

 چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

چگونگی کار با گزینه fill منوی Edit فتوشاپ

گزینه Fill یکی از ابزار های اصلی فتوشاپ برای پرکردن قسمت های از تصاویر و شکل های انتخاب شده است. با استفاده از این ابزار، شما می توانید بخش های مختلفی از تصویر را با هر رنگی که می‌ خواهید، پر کنید

۳ هفته پیش

22