5 کلید ترکیبی کاربردی در فتوشاپ که با کنترل شروع می شوند

استفاده از کلید های ترکیبی در فتوشاپ مزایای بسیاری دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

افزایش سرعت کار: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما به سرعت می‌توانید دستورات و عملیات‌ های مختلف را اجرا کنید و به طور کلی کار خود را به سرعت انجام دهید.

کاهش نیاز به ماوس: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما نیاز کمتری به استفاده از ماوس خواهید داشت و این باعث می‌شود که کاربری شما در فتوشاپ بیشتر به صورت کلیدی و سریعتر باشد.

دسترسی آسان‌ تر به ابزارهای مختلف: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما به راحتی می‌توانید به ابزارهای مختلف در فتوشاپ دسترسی پیدا کنید و آن‌ ها را در دسترس خود قرار دهید.

اجرای عملیات‌های پیچیده: با استفاده از کلیدهای ترکیبی، شما می‌توانید به سرعت عملیات‌های پیچیده‌تر را نیز انجام دهید و در کار خود بسیار حرفه‌ای تر عمل کنید.

قابلیت هماهنگی با سیستم‌عامل: بیشتر کلیدهای ترکیبی در فتوشاپ قابلیت تغییر دادن هستند و شما می‌توانید آن‌ها را با سیستم‌ عامل خود هماهنگ کنید و با استفاده از آن‌ ها در هر نرم‌افزار دیگری نیز به طور مشابه کار کنید.

کلید ترکیبی کنترل + m

دکمه کنترل + m در فتوشاپ یکی از میان‌ افزارهای طراحی، برای باز کردن پنجره دستور Curves (منحنی‌ها) است. با استفاده از این ابزار، می‌توانید روشنایی و کنتراست تصویر را تنظیم کنید و تصویر را به صورت دقیق تر و بهینه تر اصلاح کنید. در پنجره Curves، می‌توانید منحنی‌ های RGB، سیان، ماژنتا و زرد رنگ را کنترل کنید و تنظیم کنید که تصویرتان بهترین شکل را داشته باشد.

کلید ترکیبی کنترل + l

کلید کنترل + L در فتوشاپ (Control + L) معمولاً برای باز کردن پنجره "Levels" (سطوح) استفاده می‌شود. این پنجره به شما اجازه می دهد تا آستانه های سیاه و سفید و نقاط میانی تصویر را تنظیم کنید. با استفاده از این کلید می توانید این پنجره را باز کنید و تغییراتی روی تصویر خود اعمال کنید.

کلید ترکیبی کنترل + t

کلید های کنترل و t در فتوشاپ، یک دستور واحد را فعال می کنند که کاربر را قادر می سازد اندازه ، پهنای و زاویه لایه ها و اشیاء تصویر را تغییر دهد. با کلید کنترل و t ، لایه ای را که می خواهید ویرایش کنید انتخاب کرده ، فعال می کنید و می توانید اندازه ، مقیاس و دوران آن را تنظیم کنید. علاوه بر این، با استفاده از این دستور کاربر می تواند لایه ها را به ارتفاعات مختلف جابجا کند یا بر روی دیگر لایه ها قرار دهد. همچنین با استفاده از کلیدهای شیفت و کنترل در کنار t ، می توانید لایه را به طور متناظر جابجا کرده و انتخاب لایه را کنترل کنید.

کلید ترکیبی کنترل + u

در نرم ‌افزار فتوشاپ، کنترل+ u یک دستور مخصوص کنترل رنگ و سطوح روشنایی و کنتراست تصویر است. با زدن این دو کلید، پنجره Hue/Saturation/Lightness باز شده و شما قادر خواهید بود تا روی هر کدام از سه مقدار Hue (رنگ) ، Saturation (اشباع) و Lightness (روشنایی) تصویر کنترل داشته باشید. به عبارت دیگر، این دستور به شما امکان تغییر رنگ‌ها و چشم‌ پوشی در تصویر را می‌دهد.

کلید ترکیبی کنترل + d

در نرم‌ افزار فتوشاپ، کلیدهای کنترل + d یک دستور مخصوص دیگر هستند. با زدن این دو کلید، شما می‌توانید تمامی انتخاب‌هایی که در تصویر داشتید را حذف کنید و به حالت پیش‌فرض برگردانید. به این صورت که هرگونه ماسک، پوشش و یا اشاره‌ گری که قبلاً روی تصویر اعمال کرده‌اید، با زدن این دکمه‌ها پاک خواهد شد و تصویر به حالت اولیه برگردانده می‌شود.

همچنین بخوانید: چگونه با فتوشاپ پسوند jpg رو به png تبدیل کنیم؟

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ دور متن کادر بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به این سوال شما پاسخ دهیم که چطور میتوانیم دور متنمان کادر بکشیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

4 روز پیش

21

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

بهترین راه یادگیری فتوشاپ چیست؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم بهترین راه یادگیری فتوشاپ را به شما معرفی نماییم. اگر به دنبال یادگیری کامل فتوشاپ هستید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید.

۳ هفته پیش

43

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ زیر متن خط بکشیم؟

خط کشیدن زیر متن در فتوشاپ راهی ساده برای افزودن تأکید، تمایز یا صرفاً زیبایی به نوشته شماست. در این آموزش گام به گام، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به آسانی زیر متن خود در فتوشاپ خط بکشید.

1 ماه پیش

72

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟

چطور در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنیم؟ در این مقاله قرار است به صورت تصویری به شما توضیح دهیم که چطور می توانید در فتوشاپ پست اسلایدی درست کنید تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

1 ماه پیش

69

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

رزولوشن در فتوشاپ کجاست؟

در این مقاله، به طور کامل نحوه تنظیم رزولوشن در فتوشاپ را به شما آموزش می‌دهیم. شما یاد خواهید گرفت که رزولوشن چیست، کجا می‌ توانید آن را پیدا کنید و چگونه آن را برای تصاویر خود تنظیم کنید.

1 ماه پیش

68

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ

سایز a5 در فتوشاپ چقدر است، در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به ابعاد و نحوه ایجاد یک سند جدید در ابعاد a5 بپردازیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

255

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

8 سایت برتر دانلود پترن برای فتوشاپ رایگان

با استفاده از پترن‌ ها می‌ توانید به سادگی طرح‌ های خود را از ساده به چشمگیر تبدیل کنید. در این مقاله،  8 سایت برتر  را به شما معرفی می ‌کنیم که می ‌توانید از آنها پترن‌ های فتوشاپ را به صورت رایگان  دانلود کنید.

2 ماه پیش

148

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

چگونه با فتوشاپ فاصله حروف را کم کنیم؟

در این مقاله از وب سایت چگونگی قرار است به مشکل کم کردن فاصله حروف در فتوشاپ بپردازیم، تا انتهای این مقاله از وب سایت چگونگی با ما همراه باشید

2 ماه پیش

212

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟

چگونه در فتوشاپ حروف را بکشیم؟ در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به شما نحوه کشیدن حروف در فتوشاپ را به صورت تصویری اموزش دهیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

2 ماه پیش

252

 بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی

ما در این مقاله، با معرفی بهترین سایت آموزش رایگان فتوشاپ به زبان فارسی، مسیر یادگیری این نرم‌ افزار را برای شما هموار خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا با ویژگی ‌های منحصر به فرد این دوره آموزشی آشنا شوید

2 ماه پیش

97