چگونگی اضافه کردن براش به فتوشاپ

در برنامه فتوشاپ، به طور پیش فرض چندین براش آماده وجود دارد که می توانیم از آنها برای نقاشی و ویرایش تصاویر استفاده کنیم. با این حال، برای استفاده از براش های دیگر، نیاز است آنها را به فتوشاپ اضافه کرد. برای اضافه کردن براش به فتوشاپ سه روش وجود دارد که در این قسمت از وب سایت چگونگی به شما آموزش داده ایم.

در مرحله اول ابتدا به براش را از نوار ابزار سمت چپ انتخاب کرده و یا با فشردن حروف B روی کیبورد ابزار براش را انتخاب میکنیم بعد از این مرحله همانند تصویر پایین با کلیک راست  روی صفحه انواع براش های مختلف پیش فرض را مشاهده میکنید.

اضافه کردن براش به فتوشاپ

بعد از انجام مراحل بالا از قسمت مشخص شده در تصویر زیر روی چرخ دنده میزنیم و همانظور که مشاهده میکنید شامل گزینه هایی Reset brushes, Load Brushes, Save Brushes  Replace Brushes می باشد

چگونگی اضافه کردن براش به فتوشاپ

در فتوشاپ، برای مدیریت براش‌ها (Brushes) از چند گزینه مختلف استفاده می‌شود. این گزینه‌ها عبارتند از:

۱. Reset Brushes: با استفاده از این گزینه، تمامی براش‌های پیش‌فرض فتوشاپ را به حالت اولیه بازمی‌گرداند، در صورتی که حذف یا جایگزین شده باشند.

۲. Save Brushes: با استفاده از این گزینه، براش‌های موجود در پنل براش‌ها را با پسوند brush .abr در فایل جداگانه‌ای ذخیره می‌کند تا برای استفاده در آینده یا به اشتراک گذاشتن با دیگران استفاده شود.

۳. Load Brushes: با استفاده از این گزینه، براش‌ هایی که در پیش‌فرض فتوشاپ نیستند و ما می‌خواهیم از آن‌ها استفاده کنیم، به فتوشاپ اضافه می‌شوند. برای این کار، فایل مربوط به براش را با پسوند .abr، انتخاب می‌کنیم و سپس Load را کلیک می‌کنیم.

۴. Replace Brushes: با استفاده از این گزینه می‌توان براش مدنظر را با یکی از براش‌های موجود جایگزین کرد.

برای لود کردن براش جدید، ا گزینه Load Brushes را انتخاب کرده و سپس فایل مربوط به براش جدید را با پسوند .abr انتخاب و Load را کلیک می‌کنیم. این براش اکنون در پنل Brush فتوشاپ قابل مشاهده است.

راه دیگری برای لود کردن براش در فتوشاپ، استفاده از قابلیت Drag and Drop (کشیدن و رها کردن) می‌باشد. برای این کار، فایل براش مورد نظر را با پسوند .abr از پوشه مربوطه کشیده و به صفحه فتوشاپ بکشیم و آن را در پنجره Brush Preset Picker رها کنیم. براش در پنل براش فتوشاپ قابل مشاهده است.

یکی دیگر از روش‌های لود کردن براش، استفاده از منو Edit می‌باشد. برای این کار باید عملیات زیر را انجام دهیم:

۱. از منوی Edit کلیک کرده و گزینه Presets را انتخاب کنیم.

۲. حال گزینه Preset Manager را انتخاب می‌کنیم.

چگونگی اضافه کردن براش به فتوشاپ

۳. در پنجره باز شده، به قسمت preset type مراجعه می‌کنیم و براش را انتخاب می‌کنیم.

۴. سپس در قسمت سمت راست، گزینه Load را انتخاب کرده و فایل براش مورد نظر را با پسوند .abr را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه Load، براش مورد نظر به فتوشاپ اضافه می‌شود. از این پس، برای استفاده از براش جدید، می‌توانید آن را در پنل براش فتوشاپ پیدا کنید و آن را انتخاب و استفاده کنید.

نظرات

نظر خود را بنویسید

مطالب مشابه:
۱1 راهکار کسب درآمد از فتوشاپ

۱1 راهکار کسب درآمد از فتوشاپ

کسب درآمد از فتوشاپ در منزل و یا در خارج از محیط خانه یکی از راه های پردرآمد محسوب می شود، در این مقاله از وب سایت چگونگی قصد داریم به نحوه کسب درآمد از فتوشاپ بپردازیم با ما همراه باشید.

20 ساعت پیش

10

نحوه دانلود پکیج های آموزشی وب سایت چگونگی با موبایل

نحوه دانلود پکیج های آموزشی وب سایت چگونگی با موبایل

در این قسمت از وبلاگ آموزشی وب سایت چگونگی به نحوه دانلود پکیج های آموزشی با گوشی موبایل در وب سایت چگونگی پرداخته ایم برای دانلود پکیج ها کافی است طبق آموزش ویدیویی عمل کنید

۱ هفته پیش

24

آموزش ذخیره کردن فایل زیپ در گوشی

آموزش ذخیره کردن فایل زیپ در گوشی

در این مقاله قصد داریم به شما اموزش ذخیره کردن فایل زیپ در گوشی یا نحوه خارج کردن فایل های فشرده از حالت زیپ در گوشی را آموزش دهیم و بهترین برنامه های مدیریت فایل ها برای این کار را معرفی کنیم.

۲ هفته پیش

16

چگونگی استفاده از ابزار زوم در فتوشاپ

چگونگی استفاده از ابزار زوم در فتوشاپ

زوم کردن در فتوشاپ، یکی از مهم‌ ترین عملیات‌ هایی است که در هنگام کار با این نرم‌ افزار پویا و کارآمد باید به آن توجه کرد. برای زوم کردن در فتوشاپ روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله با هم بررسی میکنیم.

۳ هفته پیش

19

چگونگی کسب درآمد از طراحی لوگو با فتوشاپ

چگونگی کسب درآمد از طراحی لوگو با فتوشاپ

در این مقاله به بررسی میزان درآمد حاصل از طراحی لوگو با فتوشاپ پرداخته شده است. همچنین، در این مقاله راهکارهایی برای جذب مشتریان و گسترش کسب و کار با طراحی لوگو معرفی شده است.

1 ماه پیش

30

کاربرد opacity و flow در فتوشاپ

کاربرد opacity و flow در فتوشاپ

Opacity و Flow دو پارامتر اساسی در نرم افزار فتوشاپ هستند که کاربرد آنها به همراه هم می‌ تواند به نحوه‌ی اجرای جلوه ‌های تصویری شما تأثیر بگذارد. با ما همراه باشید تا با کاریرد opacity و flow در فتوشاپ بپردازیم

1 ماه پیش

36

گزينه feather چيست و چه عملی انجام می دهد؟

گزينه feather چيست و چه عملی انجام می دهد؟

در این مقاله آموزشی فتوشاپ از وب سایت چگونگی به کاربرد و تعریف دستور Feather فتوشاپ Photoshop CC می پردازیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

1 ماه پیش

65

چگونگی تغییر سایز عکس در فتوشاپ

چگونگی تغییر سایز عکس در فتوشاپ

آیا می‌خواهید سایز عکس خود را در فتوشاپ تغییر دهید؟ با استفاده از گزینه Image Size می‌توانید به راحتی ابعاد و رزولوشن تصویر را تغییر دهید در این متن آموزش کامل تغییر سایز عکس در فتوشاپ را خواهید دید.

1 ماه پیش

27

آیا میتوان کیفیت خروجی این شات را کاهش داد؟

آیا میتوان کیفیت خروجی این شات را کاهش داد؟

آیا میتوان کیفیت خروجی این شات را کاهش داد؟ در جواب این سوال باید بگوییم به راحتی می توانید با اعمال چند گزینه کیفیت خروجی این شات را کاهش دهید با ما همراه باشید

1 ماه پیش

28

تفاوت میان Illustrator و Photoshop چیست؟

تفاوت میان Illustrator و Photoshop چیست؟

پردازش تصاویر و ویرایش عکس‌ها امکانات اصلی Photoshop هستند، در حالی که Illustrator برای طراحی اشکال‌ های برداری، طرح‌ های صنعتی و ساخت آیکون‌ها و لوگو ها طراحی شده است.

1 ماه پیش

25